تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وکیل کودکان شین‌آبادی گفت: نابرابری و تبعیض در دیه زن و مرد منطبق با قانون و عدالت نیست. حسین احمدی نیاز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره آخرین وضعیت پرداخت دیه دو کودک جان‌باخته شین‌آبادی با یادآوری اینکه در جریان قضیه آتش‌سوزی مدرسه انقلاب اسلامی شین‌آباد دو دختر به نامه‌های ساریا رسول‌زاده و سیران […]

[ad_1]

وکیل کودکان شین‌آبادی گفت: نابرابری و تبعیض در دیه زن و مرد منطبق با قانون و عدالت نیست.

حسین احمدی نیاز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره آخرین وضعیت پرداخت دیه دو کودک جان‌باخته شین‌آبادی با یادآوری اینکه در جریان قضیه آتش‌سوزی مدرسه انقلاب اسلامی شین‌آباد دو دختر به نامه‌های ساریا رسول‌زاده و سیران یگانه به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست دادند؛ گفت: همان زمان شرکت بیمه دیه این کودکان را به دلیل دختر بودن به صورت نصف پرداخت کرد که این اقدام با اعتراض والدین سایر کودکان شین‌آباد نسبت به نابرابری دیه زن و مرد رو به رو شد ما نیز نسبت به این موضوع معترض شدیم.


وی ادامه داد: در جلسات متعددی که در ریاست جمهوری برگزار شد مسئولان دولت تدبیر و امید و مسئولان شرکت‌های بیمه ایران و بیمه آموزگار نسبت به پرداخت تفاضل دیه زن و مرد متعهد شدند، به این معنی که قرار شد دیه این دو دختر کامل پرداخت شود اما متاسفانه تاکنون این مهم محقق نشده است و به این وعده عمل نکرده‌اند.


احمدی نیاز با بیان اینکه از نظر فقهی و قانونی، خصوصا تبصره ذیل ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی اعلام می‌کند که تفاضل دیه‌ای که بابت اناث بودن کسر می‌شود باید توسط صندوق تامین خسارات پرداخته شود، اظهارکرد:  به رغم تصریح قانون و در نظر گرفتن اصول ۲۰ و ۲۱قانون اساسی هنوز بیمه دو دختر متوفی شین‌آبادی به اولیای دم آنان پرداخت نشده است لذا به عنوان وکیل اولیای دم این دو دختر از مسئولان بیمه و دولت درخواست می‌کنم به تعهد قانونی خود عمل کنند.


وکیل کودکان شین‌آبادی تصریح کرد: نابرابری و تبعیض در دیه زن و مرد منطبق با قانون و عدالت نیست و باید پرداخت شود.


وی با تاکید براینکه یکی از دردهای ماجرای کودکان شین‌آباد سیستم بیمار اداری و بروکراسی اداری است که معضلی بزرگی است، اظهار امیدواری کرد: دکتر نوبخت که متولی پی‌گیری و رسیدگی به کودکان شین‌آباد بودند و نیز مدیرکل بیمه ایران؛ دستور این پرداخت را صادر کنند.


وکیل کودکان شین‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: پدر سیران یگانه کرارا دررابطه با این موضوع به تهران مراجعه کرده اما متاسفانه پاسخی دریافت نکرده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس