تاریخ انتشار: ۱۹ خرد ۱۳۹۵

– رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید برای توسعه هر چه بیشتر ورزش همگانی در نقاط مختلف کشور از جمله این استان تاکنون اقدام هایی مهم انجام داده است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، حسن نوروزی روز سه شنبه در نشست شورای ورزش همگانی کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به مبلغ، افزود: اعتبارات چشمگیری نیز در این زمینه از سوی دولت تدبیر و امید در دو سال اخیر در تمامی استان های کشور اختصاص یافته و هزینه شده است.
وی بیان کرد: یکی از دلایل این امر نقش و تاثیر ارزنده ورزش و به ویژه ورزش همگانی در افزایش نشاط، شادابی، سلامت و تندرستی قشرهای مختلف مردم و ارتقای میزان کارآمدی و بهره وری آنان است.
نوروزی اظهار کرد: امکانات، شرایط و زیرساخت های لازم برای فعالیت تمامی افراد جامعه در ورزش قهرمانی وجود ندارد در حالی که در ورزش همگانی اینگونه نیست.
وی عنوان کرد: این نوعی مزیت به شمار می رود و باید مورد توجه و استفاده بهینه مردم و مسئولان اجرایی کشور و کهگیلویه و بویراحمد قرار گیرد.
نوروزی ابراز داشت: هر چند که کهگیلویه و بویراحمد با یک متر و ۹ صدم سانتیمتر سرانه فضای ورزشی رتبه اول کشور را در این زمینه دارد اما پراکندگی فضاها و امکانات ورزشی در استان موجب شده که گاهی اوقات کمبودهایی احساس شود.
رئیس هیات ورزش های همگانی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب و مسئولان اجرایی کشور بر توسعه روزافزون ورزش همگانی است.
محمدعلی رهامی افزود: تدوین سند یک ساله تحول، تعالی و آینده نگری ورزش همگانی از سوی فدراسیون نیز اقدام اساسی در راستای تحقق چنین امر مهمی خواهد بود.
وی بیان کرد: هیات ورزش های همگانی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ رتبه چهارم کشوری را کسب کرد و بین هیات های ورزشی استان نیز برتر شناخته شد.
رهامی اظهار کرد: سال گذشته ۱۲۵ همایش پیاده روی خانوادگی در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و این استان میزبان چهار کلاس مربیگری در زمینه ورزش های همگانی بود.
وی عنوان کرد: پارسال ۵۰ ورزشکار ورزش همگانی کهگیلویه و بویراحمد به مسابقات کشوری اعزام شدند که ۱۵ مدال نیز از سوی آنان کسب شد.
رهامی ابراز داشت: انتظار می رود که مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای سند تحول، تعالی و آینده نگری ورزش همگانی در استان همکاری و تعامل لازم را انجام دهند.
۷۵۳۵/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس