تاریخ انتشار: ۱۷ فرو ۱۳۹۵

سخنگوی دولت گفت: در بخش اشتغال‌زایی در سال ۹۴ موفق بودیم

به گزارش “گذارنیوز” محمدباقر نوبخت در نخستین نشست خبری خود در سال جدید، در جمع خبرنگاران گفت: هرچند سال ۹۴ که با افت قیمت نفت همراه بود، اما دولت موفقیت‌های زیادی مخصوصا در بخش اشتغال‌زایی داشت.

پیش بینی رشد اقتصادی پنج تا شش درصدی

سخنگوی دولت با بیان اینکه پیش بینی ما برای رشد اقتصادی بین پنج تا شش درصد است، یادآور شد: دولت ناگزیر است بر فعال کردن واحدهای تولیدی و نیمه فعال متمرکز شود و برای فعال کردن این فرصت‌ها از موقعیت‌های پسابرجام استفاده می‌کنیم و تا الان هم سرمایه‌گذاری زیادی در این زمینه اتفاق افتاده است.

تلاش برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی

او با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری و شعار معظم‌له در نوروز امسال گفت: دولت اقدامات خود را حتی در روزهای تعطیلا انجام داده است و بر این اساس اولین جلسه را هفت فروردین در خوزستان و جلسه بعد را در گیلان برگزار کردیم و هماکنون اطلاعات کافی از همه استان‌ها در دست ماست.

نوبخت با بیان اینکه واحدهایی که آماده فعالیت هستند را شناسایی کردیم، متذکر شد: ما استان به استان فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم، ضمن اینکه روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز دعوت شده‌اند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: باید ببینیم هر واحد برای کار به چه مقدار بودجه نیاز دارد و چقدر اشتغال تولید می‌شود و چه مقدار صادر می‌شود.

زمینه ساخت و ساز ارزان‌قیمت را فراهم می‌کنیم

سخنگوی دولت تصریح کرد: به ویژه در بخش مسکن مصمم هستیم همراه با فعال کردن واحدهای تولیدی زمینه ساخت و ساز ارزان‌قیمت را فراهم کنیم.

ادامه دارد…

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس