تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، علی ربیعی ، درمراسم انعقاد تفاهم نامه توسعه اشتغال پایدار در حوزه ارتباطات و فناوری و اطلاعات در سالن شماره یک استانداری اظهار داشت: تثبیت شغل، اشتغال از طریق سرمایه گذاری و تولید بزرگ و توجه به شغل های خرد بر اساس مزیت های استان در حال انجام […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، علی ربیعی ، درمراسم انعقاد تفاهم نامه توسعه اشتغال پایدار در حوزه ارتباطات و فناوری و اطلاعات در سالن شماره یک استانداری اظهار داشت: تثبیت شغل، اشتغال از طریق سرمایه گذاری و تولید بزرگ و توجه به شغل های خرد بر اساس مزیت های استان در حال انجام است.


 


وی افزود: از ۷۰۰ هزار شغال ایجاد شده در سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار شغل در حوزه های مولدی چون گردشگری و آی سی تی  صورت گرفته است که ظرفیت نشان از ظرفیت خوب از این حوزه را دارد.


 


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، گفت : دولت  تصمیم دارد که امسال رشد اقتصادی بالای ۵ درصد را محقق کند بنابراین لازم است تا سهم نفت کاهش یافته و سهم غیر نفتی در این مقوله افزایش یابد.


 


ربیعی ایجاد امنیت اقتصادی و پیش بینی پذیر کردن بازار از جمله اقدامات مثبت دولت یازدهم عنوان کرد وافزود: در این مدت دولت با پرهیز از اقدامات عجولانه به توسعه اشتغال کمک کرده است.


 


وی با اعلام اینکه ایجاد اشتغال از طریق توسعه کسب و کار و اشتغال در (طرح تکاپو) را در سال های اول سرمایه گذاری گران قیمت است، گفت: مزیت های شغلی استان ها شناسایی و رصد شد و با اعطای کمک های فنی و اعتباری به حوزه اشتغال ، سرو سامان می دهیم.


 


ربیعی ادامه داد: این جلسه ای چند وجهی با حضوردولت، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی است که سپردن کار به مردم از خواسته های دولت است که با جدیت دنبال می شود.


 


وی ، به زیر ساخت های وزارت ارتباطات اشاره کرد و افزود: با وجود این میزان زیرساخت، نیروی انسانی توانمند، ظرفیت کسب و کاراستان ، پیش بینی می شود با سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی درر سال نخست چهار هزار شغل مستقیم در استان ایجاد شود.


 


ربیعی توسعه آی سی تی در استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: مازندران از ظرفیت های خوبی برای زیر ساخت آی سی تی برخوردار است و این امرمی تواند سبب کسب و کار شود.


 


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد که مازندران باید ازحالت مسافر پذیری به گردشگر پذیری تغییر کند و اینکه سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر وارد استان می شود باید بازار مصرف که بازار مهمی تلقی می شود خدمات دیجیتالی آنان نیز به خوبی فراهم شود.


 


وی افزود: دولت نقش حمایت و تسهیل گری و همچنین دخالت کمتر را دارد و درصدد این است تا تلاش بیشتری صورت گیرد و ما امیدواریم با گشایش مسیر حرکت بخش خصوصی از طرفیت ایجاد شده بهره کافی را ببریم.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس