تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر دفاع گفت: دولت عزم خود را جزم کرده با رفع موانع، اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند. به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سردار حسین دهقان در  بیستمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان تاکید کرد: در صورتی که در شهرستان‌ها و استان‌ها عزمی برای اجرای برنامه‌ها وجود نداشته باشد و موانع را […]

[ad_1]

وزیر دفاع گفت: دولت عزم خود را جزم کرده با رفع موانع، اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سردار حسین دهقان در  بیستمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان تاکید کرد: در صورتی که در شهرستان‌ها و استان‌ها عزمی برای اجرای برنامه‌ها وجود نداشته باشد و موانع را بهانه اجرا نکردن اعلام کنند، تلاش دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی به نتیجه‌ای نخواهد رسید.


وی خاطرنشان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی به وجود آمده تا شکل کار در آن، به شیوه‌های عادی و مرسوم نباشد. فرمانده موضوعی را مشخص و در یک زمان‌بندی تعیین شده، نتیجه آن را از متولیان مطالبه کند. باید کنار تمام این تلاش‌ها و اقدامات مراقب بود منابع در جای خود هزینه شود.


وزیر دفاع افزود: اقتصاد مقاومتی همواره مورد تاکید رهبری بوده و این موضوع نشان دهنده مطالبه پایدار و جدی معظم له از مدیران کشور است.


وی گفت: در صورتی که قانونی محدودیت در اجرای مطالبات رهبری ایجاد کرده، قانون باید اصلاح شود. مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند اگر مسئولان وارد صحنه شوند، معظم له نیز از تمام توان خود در این مسیر استفاده می‌کند. با این نگاه رهبر معظم انقلاب، زمینه اقدام و عمل را فراهم می‌سازند و نباید این فرصت ایجاد شده را هدر داد.


وزیر دفاع گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سرلوحه فعالیت‌های دولت قرار دارد و پیش از همه برنامه‌های دستگاه‌ها، اجرایی می‌شود. مجلس مصمم است ارزیابی کند تا لوایح دولت با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همخوانی داشته باشد.


وی ادامه داد: بناست تمام محدودیت‌هایی که برای سایر پروژه‌ها وجود دارد، برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته نشود. کمیته‌های ذیل اقتصاد مقاومتی تشکیل شده‌اند تا اقدامات درستی انجام و تصمیم‌های صحیحی اتخاذ شود.


جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: افرادی که برای اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی همکاری نمی‌کنند، حق اشغال پست فعلی را ندارند. استانداران باید از مسئولان بخواهند و آنان موظف هستند اجرا کنند.


دهقان اظهار داشت: نمی‌توان یک کار متحول‌کننده را به مدیرانی سپرد که اراده‌ای برای اجرای کار ندارند. در این کار نیاز به سرعت، صحت و دقت در عمل داریم و این کمیته‌ها تضمین کننده این هستند که کار و تصمیم نا بجایی گرفته نشود.


وزیر دفاع با بیان اینکه از مردم باید در همین مسیر استفاده کرد، یادآورشد: در صورتی که مردم به درستی در این زمینه توجیه شوند، می‌توانند بسیاری از زمینه و نیازها را تامین کنند.


وی در ادامه این جلسه به لزوم اطلاع رسانی مناسب از اقدامات انجام شده، تاکید کرد و خواستار بهره گیری از تمام زمان و فرصت باقی مانده در آخرین سال از این دوره دولت شد.


جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در مدت باقی از عمر دولت یازدهم، کشور نیاز جدی به آرامش در جامعه دارد و همه مسئولان باید همت کنند این فضای آرام دست خوش تغییر و نوسان نشود.


دهقان خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام در این مدت باقی مانده باید ایجاد و از هر گونه دو دستگی و چند قطبی شدن جامعه جلوگیری شود چراکه دو دستگی نتیجه‌ای جز یاس و نا امیدی ندارد.


وی با بیان اینکه رسانه‌ها از عملکرد و اقدامات دولت اطلاع‌رسانی کنند، ادامه داد: اطلاع رسانی به نحوی باشد که امید را در مردم تقویت کند. نمی‌خواهیم فعالیت‌های دولت را به صورت نادرست بزرگنمایی کنیم اما فعالیت‌هایی که انجام می‌شود، باید به اطلاع مردم برسد. باید با اطلاع‌رسانی از اقدامات انجام شده، مردم را درگیر کارهایی کنیم که امید را بیش از پیش در مردم زنده کند.


دهقان گفت: استاندار محترم لیستی از پروژه‌ها و برنامه‌های در دست انجام این ستاد را آماده و برای بررسی، زمان‌بندی، اجرا و بهره‌برداری برنامه‌ریزی کند.


وزیر دفاع یادآور شد: همه مسائل و مشکلات می‌تواند در خود استان مرتفع شود و این‌گونه نیست که ارجاع به مرکز مشکل را سریع‌تر حل کند. در شرایطی که اقتصاد مقاومتی مطرح شده، بناست با نگاه متفاوتی همراه با انگیزه، تحرک، نگاه حل مساله و تلاش بیش از روال عادی در میان مسئولان رواج داشته باشد.


وی اظهار کرد: مسئولان و مجریان باید نگاه خود به اجرای برنامه‌ها را تغییر دهند و هر آنچه را که آغاز کرده‌اند، به سامان برسانند. ادارات کل متعهد شوند که از افراد دارای تعهد و اهلیت برای اجرای برنامه‌ریزی‌ها استفاده شود تا کارها را بر اساس زمانبندی و هدف‌گذاری‌های انجام شده، به نتیجه برساند.


جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ادامه داد: باید موانع را برطرف ساخت و از هدر رفتن زمان جلوگیری نمود تا بتوان مشکل را حل کرد.


وزیر دفاع گفت: ما نمی‌خواهیم منابع بانکی هدر برود و بر همین اساس ستاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفته تا با برنامه‌ریزی بتوان منابع را درست هزینه کرد و در مسیر صحیح قرار داد.


وی اضافه کرد: باید منابع را به سمتی هدایت کرد که منجر به اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری، تثبیت اشتغال موجود و افزایش تولید بازار محور شود. در صورتی که تولید در چرخه مصرف قرار نگیرد، به خودی خود، از بین می رود.


وزیر دفاع در پایان تاکید کرد: بناست در ستاد اقتصاد مقاومتی کاری انجام شود که نتیجه و استمرار داشته باشد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس