تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ‌معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه توسعه متوازن در قانون اساسی دیده شده است، گفت: متاسفانه دولت‌ها و مجلس این قوانین را نادیده گرفته‌اند. ‌به گزارش ایسنا، منصور روشناسی، امروز(۷ مهر) در مراسم افتتاحیه اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی استان‌ها و شهرهای مراکز استان‌ها در سنندج، اظهار کرد: […]

[ad_1]

‌معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه توسعه متوازن در قانون اساسی دیده شده است، گفت: متاسفانه دولت‌ها و مجلس این قوانین را نادیده گرفته‌اند.

‌به گزارش ایسنا، منصور روشناسی، امروز(۷ مهر) در مراسم افتتاحیه اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی استان‌ها و شهرهای مراکز استان‌ها در سنندج، اظهار کرد: خوشبختانه جایگاه شوراهای اسلامی در دوره چهارم ارتقاء یافته و تا حدودی به جایگاه واقعی خود دست پیدا کرده‌اند.

وی در رابطه با توسعه متوازن در کشور، افزود: توسعه متوازن با توازن بودجه ممکن خواهد شد و اگر بودجه به طور عادلانه تقسیم شود، توسعه متوازن را در پی خواهد داشت.

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: قانون اساسی به صراحت توازن منطقه‌ای را در نظر گرفته است؛ اما متاسفانه مجلس و دولت‌ها به این مسائل بی توجه بوده‌اند در حالی که برای توسعه متوازن لازم است این قوانین مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین به نقش مردم در توسعه اشاره کرد و افزود: توسعه بدون نقش آفرینی مردم ممکن نخواهد بود و لازم است که از ظرفیت‌های اقشار مختلف در ایجاد توسعه پایدار بهره گرفت.

روشناسی بر ارائه عملکرد شوراها به مردم تاکید و اعلام کرد: ارائه عملکرد به مردم وزنه‌ای برای جلب مشارکت مردم در انتخابات است.

وی با اشاره به اینکه شوراها و شهرداری‌های کشور علیرغم همه تنگناها اقدامات زیادی انجام داده‌اند، بیان کرد: ارائه عملکرد شوراها تاثیرات مثبتی بر جلب حضور مردم در انتخابات دوره پنجم دارد.

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌ها و درخواست‌های شورای عالی استان‌ها، مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه‌ای برای ایجاد شرایط جدید قانون گذاری و اختیارات شوراها تدوین کرده است که پس از ابلاغ آن، قانون گذاری شوراها بر این اساس انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رئیس شورای اسلامی استان کردستان در این مراسم، اظهار کرد: ۴۲۰۰ نفر عضو شوراهای استان در ۲۹ شهر، ۱۰ شهرستان، ۳۱ بخش و ۱۳۲۰ روستا فعالیت دارند.

زهرا آوجیان افزود: در دور چهارم شوراها تمام تلاش اعضای شوراها بر این بوده است که بتوانیم ضمن حفظ جایگاه شوراها، آن را ارتقاء دهیم و تقویت این جایگاه مستلزم همکاری سایر نهادهاست.

وی عنوان کرد: شورا نهاد خردورزی و امیدواری و حلقه اتصال مردم و مسئولین است که عمر ۱۸ ساله آن نشان دهنده رشدی بالنده دارد.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه برنامه ریزی هدفمند در سال اقتصاد مقاومتی مورد توجه شوراها قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بدون توجه به توان عظیم این نهاد قوی، میسر نیست.

وی در پایان با اشاره به اینکه اولین مجمع بانوان شوراهای استان در سطح کشور روز گذشته در سنندج برگزار شد، یادآور شد: امیدواریم این اجلاس برای همه شورای استان‌های کشور نتیجه بخش باشد.

گفتنی است، پنجاه و ششمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی استان‌ها و شهرهای مراکز استان‌ها، با حضور ۳۱ رئیس شورای اسلامی استان، ۳۱ رئیس مراکز استان‌ها، ۱۰ نفر هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها و مدیران کل شورای عالی استان‌ها در امور مختلف به مدت دو روز در سنندج برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس