تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از ارتقای ایمنی دوغ های بدون گاز غیرپروبیوتیک داد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دکتر بهروز جنت در این باره گفت: پس از برنامه ریزی های هدفمندی که اداره کل نظارت بر […]

[ad_1]

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از ارتقای ایمنی دوغ های بدون گاز غیرپروبیوتیک داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دکتر بهروز جنت در این باره گفت: پس از برنامه ریزی های هدفمندی که اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو در به منظور ارتقای فراورده های غذایی صورت گرفت کمیته های مختلفی نیز به همین دلیل با حضور متولیان، کارشناسان و متخصصان ارگان ها، انجمن ها و سازمان های مرتبط تشکیل شد که از جمله آنها کمیته ارتقای ایمنی فرآورده های لبنی بود.

او افزود: با توجه به به گرایشی که مردم به نوشیدنی های طبیعی و بدون گاز پس از فرهنگ سازی و تبلیغات مثبتی که در این زمینه انجام شده است یکی از محورهای مهمی که در این کمیته مورد بررسی قرار گرفت طرح پایش و کنترل دوغ بدون گاز غیرپروبیوتیک بود.

دکتر جنت پس از توضیح درباره ناتاماسین که با عناوین دیگری چون پیماریسین یا E235 شناخته شده و به عنوان یکی از انواع نگهدارنده های طبیعی صنعت غذا که از کشت میکروبی تحت فرایند کنترل شده تخمیر، حاصل می شود گفت: پیرو همین برنامه، تعداد ۲۶۹ نمونه از مجموع ۲۵ برند تجاری دوغ های بدون گاز غیرپروبیوتیک مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد میزان نمونه های نامنطبق از نظر میزان کپک و مخمر فقط پنج و نیم درصد و از نظر وجود ناتامایسن نیز صرفا ده و هشت دهم درصد بوده است.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان تاکید کرد: تلاش های ما بر این است که همین موارد محدود نامنطبق را نیز تقلیل داده و اطمینان مردم را به مصرف فراورده های طبیعی و فاقد گاز بیش از پیش افزایش دهیم.

۲۰۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس