تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به هفتمین جشنواره شعر رضوی یادمان دعبل خزاعی گفت: دوستی اهل بیت(ع) برای ما ایرانیان وظیفه بزرگ دینی و میهمان نوازی، آیینِ دیرینه ایرانیان است. به گزارش ایلنا، علی جنتی، به هفتمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی که ٢٠ و ٢١ مرداد به میزبانی استان خوزستان […]

[ad_1]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به هفتمین جشنواره شعر رضوی یادمان دعبل خزاعی گفت: دوستی اهل بیت(ع) برای ما ایرانیان وظیفه بزرگ دینی و میهمان نوازی، آیینِ دیرینه ایرانیان است.

به گزارش ایلنا، علی جنتی، به هفتمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی که ٢٠ و ٢١ مرداد به میزبانی استان خوزستان برگزار شد، پیامی صادر کرد. 


متن کامل پیام به شرح ذیل است:


بسم الله الرحمن الرحیم


پلکِ خورشید به فرمانِ تو برمی خیزد / صبح از سمتِ خراسان تو بر می خیزد


نور هر صبح می افتد به درِ خانه تو / بعد، از گوشه چشمانِ تو برمی خیزد


تمام کسانی که در سرزمین پاک ایران زیست می کنند خراسان را قبله خود می دانند. همه ایرانیان شیفته حریم امنِ علی بن موسی الرضا هستند. مگر می شود عاشقِ پیامبر اکرم(ص) بود و به فرزندش در خاکِ خراسان عشق نورزید؟ و در تنگناها و مصائب و مشکلات از او مدد نگرفت؟ مگر می شود دل به حریمِ حضرتش سپرد و از معارف و فرهنگش بی بهره مان؟


ملت بزرگ ایران افتخار دارد که میزبانِ میهمانی عزیز از تبار اهل بیتِ پیامبر است که فرمود: «قُل لا أَسئَلُکُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّه فِی القُربی»


دوستی اهل بیت(ع) برای ما ایرانیان وظیفه بزرگ دینی و میهمان نوازی، آیینِ دیرینه ایرانیان است. عشق و ارادتِ ما ایرانیان به ثامن الحجج علیه آلاف التحیه و السلام، عشق و ارادتی پایان ناپذیر است که نمونه آن را در برگزاری جشنواره امام رضا(ع) می بینیم. 


در طول سیزده دوره گذشته هر سال بر جمع عاشقانِ آن امام همام و گستره جغرافیاییِ جشنواره افزوده شده و به بیشتر شهرها و برخی روستاهای کشور رسیده است؛ و امسال به یمنِ نیاتِ پاک و خالصانه شما و تبرّک عنوانِ دوره چهاردهم، این جشنواره گستره تر و مسئولیت دست اندرکارانِ برگزاری آن در گوشه و کنار کشور سنگین تر شده است.


این روزها آیین های مربوط به برنامه های موضوعی جشنواره امام رضا(ع) در سراسر کشور در حال برگزاری است و همه خادمان فرهنگ رضوی تا رسیدن روز موعود و میلاد فرخنده آن حضرت لحظه شماری می کنند.


شما دست اندر کارِ برگزاری این جشنواره، شایستگی آن را داشته اید که در شهر و دیار خویش به افتخار خدمتگزاری حضرت ثامن الحجج نائل شده و در دایره بزرگ خادمان فرهنگ رضوی قرار گرفته اید.


فرهنگ رضوی در این سال ها به همت و ارادت شما نشر و نمو یافته و معارف اهل بیت(ع) در خانه دل ها بارور شده است. به همه شما عزیزان تبریک می گویم و برایتان در این مسیر نورانی عزت و سربلندی آرزومندم.


لازم می دانم از همراهی و دلسوزی مدیران اجرایی آن استان، به ویژه نماینده محترم ولی فقیه در استان، استاندار محترم، نمایندگان محترم مجلس و اصحاب اندیشه و فرهنگ و هنر که پشتوانه این حرکت فرهنگی بوده اند صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نموده مزید توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.


علی جنتی


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس