تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بیش از یک ماه از دستور وزیر کشاورزی نسبت به عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا می گذرد و براین اساس عرضه مرغ منجمد به عنوان یکی از این کالاهای اساسی در بورس آغاز شده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بورس نیوز، مرغ طی این مدت با قیمت پایه […]

[ad_1]

بیش از یک ماه از دستور وزیر کشاورزی نسبت به عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا می گذرد و براین اساس عرضه مرغ منجمد به عنوان یکی از این کالاهای اساسی در بورس آغاز شده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بورس نیوز، مرغ طی این مدت با قیمت پایه ۵۱۰۰ تومان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در بورس کالا عرضه می شود اما نکته اینجاست که این سازمان همزمان با عرضه مرغ منجمد در بورس کالا این محصول را در بازارهای پخش عمده مرغ نظیر بازار تره بار بهمن نیز عرضه می کند و نکته تامل برانگیزتر اینکه قیمت عرضه شده مرغ منجمد در بازار، پایین تر از نرخ این محصول در بورس است؛ به عبارت دیگر شرکت پشتیبانی امور دام به ظاهر دستور وزیر را اجرا کرده اما به گونه ای که عملا مرغ متقاضی در بورس نداشته باشد.

یکی از عرضه کنندگان مرغ منجمد در تره باره بهمن در این باره می گوید: مرغ منجمد به صورت روزانه و با قیمت هر کیلوگرم ۴۸۰۰ تومان در بازار میوه و تره بار بهمن عرضه می شود.

وی افزود: در حال حاضر عرضه مرغ منجمد در این پایگاه با مشکلی مواجه نیست و مرغ منجمد به صورت روزانه توسط ماشین های سازمان پشتیبانی امور دام در بازار بهمن عرضه می شود.

وی اظهار داشت: غرفه داران مرغ منجمد را با قیمت ۵۱۰۰ تومان به خرده فروشان و همچنین به مردم می فروشند.

با این تفاسیر شرکت پشتیبانی امور دام همزمان با عرضه مرغ منجمد در بورس کالا با قیمت پایه ۵۱۰۰ تومان برای هر کیلوگرم، این کالا را با قیمت ۴۸۰۰ تومان به عرضه کنندگان عمده مرغ می فروشد و بنابراین معاملات مرغ منجمد در بورس کالا نمی تواند برای مصرف کنندگان این محصول جذاب باشد. به این ترتیب راهکار اصلی تشویق متقاضییان مرغ به بورس کالا براساس دستور و اعتقاد وزیر جهاد کشاورزی، پایین آوردن قیمت پایه مرغ منجمد در بورس کالاست.

حال سوال این است که با توجه به این ساز و کار عرضه نامناسب و البته هدف دار شرکت پشتیبانی امور دام، چرا اصولا چنین سیاست و عرضه نامناسب شرکت پشتیبانی در بورس کالا در کنار عرضه با شرایط جذاب تر و قیمت کمتر در بازار غیرشفاف خارج از بورس ادامه دارد و چرا مسوولان بورس کالا نسبت به تایید این عرضه های خارج از منطق شرکت پشتیبانی در بورس ادامه می دهند؟

۴۰۱/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس