تاریخ انتشار: ۲۰ خرد ۱۳۹۴

پس از آنکه یک عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با آریا خبر از بازداشت تعدادی از اخلالگران مراسم سالگرد حضرت امام داد اکنون در تحولی جدید برخی چهره ها مدعی وجود ارتباطی خاص با یکی از مسوولان استانها شده است. .به گزارش گذارنیوز ،ماجرا از این قرار است که زمانی که حسن روحانی در […]

پس از آنکه یک عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با آریا خبر از بازداشت تعدادی از اخلالگران مراسم سالگرد حضرت امام داد اکنون در تحولی جدید برخی چهره ها مدعی وجود ارتباطی خاص با یکی از مسوولان استانها شده است.

حرم امام

.به گزارش گذارنیوز ،ماجرا از این قرار است که زمانی که حسن روحانی در حال سخنرانی در حرم امام بود عده ای با شعارهای خاص تلاش کردند سخنرانی او را برهم بزنند کار به آنجا ختم شد حسن روحانی بخش پایانی سخنرانی اش را با صدای بلندتر به پایان برد .این البته همه ماجرا نبود فردای آن روز نیز حسن خمینی برای سخنرانی اش با همان شرایط مواجه شد.بعد از این اتفاق محمد صالح جوکار ، عضو کمیسیون امنیت ملی از بازداشت جمعی از اخلال گران مراسم حرم امام خمینی (ره)خبر داد .
وی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی آریا گفت که قطعا موضوع بر هم زدن مراسم سخنرانی مسئولان و شخصیت های سیاسی کشور باید مورد بررسی قرار گیرد . لذا با توجه به اینکه امسال هم در حرم مطهر امام شاهد این اتفاقات بودیم و تعدادی هم در این راستا  بازداشت شده اند باید موضوع با دقت بررسی شود که چه کسانی می خواستند مراسم را بر هم بزنند .
نماینده مردم یزد اظهار داشت : بازجویی از این افراد در حال انجام است تا مشخص شود پشت صحنه چه کسانی بوده اند .وی گفت : شواهد و قرائنی که در دست داریم نشان می دهد به این افراد از سوی برخی جر یانات توصیه شده که نظم مراسم را بر هم بزنند .
وی تاکید کرد : اینکه برخی اخلال در مراسم ارتحال امام را به نیروهای حزب الله نسبت می دهد به هیچ وجه اینگونه نبوده است.
در واکنش به این مصاحبه تلاش کردند جزییات بیشتری از این ماجرا را به دست اورند اما سکوت مسوولان مربوطه ابهام در این ماجرا را افزایش داد.حتی برخی رسانه ها مدعی شدند که کسی در این مورد بازداشت نشده است.
اطلاعات تازه اما نشان می دهد که دوربین های نظارتی حرم در اختیار سپاه پاسداران است قائم مقام وزیر کشور در این مرود گفته است:بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، سپاه پاسداران مسئول حفظ امنیت حرم حضرت امام خمینی (ره) است.
حسینعلی امیری(در گفتگو با ایسنا) اظهار داشت: دوربین‌های داخل حرم در اختیار سپاه پاسداران است.پیگیری‌های معاونت امنیتی وزارت کشور نیز مشخص کرده که سپاه پاسداران در حال بررسی موضوع حرم حضرت امام (ره) است.
وی افزود: افرادی هم شناسایی شده‌اند اما اطلاعات هنوز تکمیل نشده و بررسی‌ها ادامه دارد.
اما یک اتفاق جالب دیگر هم افتاده است. حسین طلا ،نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص پشت پرده حوادث رخ داده در سخنرانی رئیس جمهور در حرم امام خمینی(ره) گفته است‌: ملت ایران اهل منطق هستند و طبیعی است که همه صحبت‌ها و مطالبات خود را منطق اعلام کند و به هم زدن سخنرانی‌ها و میتینگ‌ها توسط هیچ کس پذیرفته نمی شود.
وی ادامه داد : کسانی که در شب ارتحال امام خمینی(ره) شعار «مرگ بر منافق» سر دادند مظهر بی‌منطقی بودند، اما طبق اخباری که ما شنیدیم عده‌ای از یکی از شهرستان ها توسط یک مقام مسؤول سامان داده شده و به حرم امام (ره) انتقال داده شده بودند و فقط همان افراد این شعار را سر می دادند.در حال حاضر وزیر کشور باید پاسخگو باشد که این کار سازماندهی شده توسط چه فرد یا افرادی انجام گرفته بود. ان شاء الله پاسخ‌های وزیر کشور این مسأله را روشن کند.
با این تفاسیر به نظر می رسد که تصاویر ضبط شده از مراسم سخنرانی حسن روحانی در حرم امام راز آن شب جنجالی را فاش خواهد کرد.اینکه پشت پرده این اتفاق مهم چه کسی یا کسانی بوده اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس