تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۴
لاریجانی:

رئیس مجلس، با محکوم کردن حضور نظامیان رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی، گفت: مگر مسلمانان در کلیساهای اسرائیل اجازه حضور دارند و یا رژیم صهیونیستی ساعاتی از کلیساها را به مسلمانان اختصاص داده‌اند که امروز با توسل به زور مسلمانان را از حضور در مسجد الاقصی محروم می‌کنند.

به گزارش “گذارخبر”  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بعد از سه هفته تعطیلات نمایندگان به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۱۹۶ نماینده آغاز شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای نشست علنی امروز یکشنبه -۲۹ شهریور- و در نطق پیش از دستور خود، با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد رفتار دهشتناک در ماجرای مسجد الاقصی در فسلطین اشغالی بودیم، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی از این شرایط آشفته که در منطقه وجود دارد و درگیری‌هایی که بین کشورهای اسلامی ایجاد شده، سوءاستفاده کرده است و به قبله اول مسلمین توهین کرد و حضور نظامیان گستاخ رژیم صهیونیستی به قبله اول مسلمین و محروم کردن مسلمانان از عبادت در این مسجد حتی در ساعاتی کوتاه توهینی بزرگ به همه مسلمانان جهان است.

وی ادامه داد: مگر مسلمانان در کلیساهای اسرائیل اجازه حضور دارند و یا رژیم صهیونیستی ساعاتی از کلیساها را به مسلمانان اختصاص داده‌اند که امروز با توسل به زور مسلمانان را از حضور در مسجد الاقصی محروم می‌کنند.

لاریجانی تصریح کرد: متاسفانه در دنیای اسلام یک خواب رفتگی عمدی وجود دارد تا به این موضوع مهم توجه نکنند و رژیم صهیونیستی از این فرصت نهایت استفاده را کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس، افزود: باید بدانیم این یک مسئولیت مهم برای همه مسلمانان است، خوشبختانه ملت ایران هوشیارانه در مقابل این رفتار دهشتناک موضع‌گیری کرده است و مجلس شورای اسلامی این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی را نیز محکوم می‌کند و از مجامع بین‌المللی و کنفرانس اسلامی می‌خواهد که در این زمینه ورود جدی پیدا کند و از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند.

تاوان قصور سعودی راجهان اسلام داد

وی با با اشاره به حادثه مکه مکرمه نیز گفت: کم‌توجهی و قصور دولت سعودی سبب شد در آن ساعات پرتردد این حادثه اسف‌انگیز در مکه مکرمه رخ دهد که منجر به فوت و زخمی شدن تعداد زیادی از رستگاران شد. دولت سعودی باید نسبت به این مسئله مسئولیت‌پذیر باشد و توجه داشته باشد زمانی که همه افراد از بلاد مختلف در مکه برای حج حضور پیدا می‌کنند بهترین امکانات فراهم باشد اما اینکار یک قصور بود که تاوان آن را تمامی جهان اسلام دادند.

رئیس مجلس با تسلیت این موضوع بسیار اسف‌انگیز به خانواده‌های مجروحان، ادامه داد: از دولت سعودی می‌خواهیم که هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند و اسباب آسایش و رفاه حال حجاج را فراهم کنند.

لاریجانی همچنین درگذشت هدایت‌الله جهان‌‌آرا پدر سه شهید بزرگوار را به خانواده شهیدان جهان‌آرا و همه خانواده‌های شهدا تسلیت گفت و با اشاره به درگذشت آیت‌الله خزعلی، اظهار کرد: ایشان از شخصیت‌های بارز انقلابی و دینی بودند که قبل و بعد از انقلاب نظرات‌شان مورد استفاده بود و جزو پیشتازان انقلاب بودند. پس از انقلاب نیز حضور ایشان در عرصه‌های مختلف منشاء خیر و برکت بود.

 

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس