تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: FATF بحثی فنی است و نیازمند کار کارشناسی گسترده می‌باشد و طبیعتا این جمع‌بندی نیازمند این است که برایش استراتژی، دستورالعمل و سیاست نوشته شود که به دنبال این کار هستیم. به گزارش ایلنا، علی شمخانی در حاشیه بیست و هفتمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در […]

[ad_1]

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: FATF بحثی فنی است و نیازمند کار کارشناسی گسترده می‌باشد و طبیعتا این جمع‌بندی نیازمند این است که برایش استراتژی، دستورالعمل و سیاست نوشته شود که به دنبال این کار هستیم.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی در حاشیه بیست و هفتمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اینکه پیش از این گفته‌ بودید در خصوص FATF در شورای عالی امنیت ملی به جمع بندی رسیده‌ایم و این موضوع باید به تایید رهبری برسد، گفت: بنده چنین چیزی نگفته‌ام. من گفتم مصوبات شورای عالی امنیت ملی موقعی مصوبه است که به تصویب رهبر معظم انقلاب برسد.


وی افزود: FATF بحثی فنی است و نیازمند کار کارشناسی گسترده می‌باشد که هنوز هم بحث ادامه دارد و طبیعتا این جمع‌بندی نیازمند این است که برایش استراتژی، دستورالعمل و سیاست نوشته شود که به دنبال این کار هستیم.


دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا شورای عالی امنیت ملی برای پذیرش FATF شرایطی را تعیین کرده‌ است؟ گفت: ما در کشور به اندازه کافی قانون شفاف سازی فعالیت‌های مالی و بانکی، قانون مقابله با پولشویی، قانون مقابله با تامین منابع مالی تروریسم را داریم و تبدیل اینها به دستورالعمل در داخل کشور، به طور قطع وضعیت ما در مقایسه با کشورهای دیگر منطقه که متاسفانه بر مبنای گفته‌های پنهان دیپلمات‌های غربی برخی از آنها حامی آشکار و روشن تروریست‌ها هستند، بهتر است و این قوانین کافی است برای اینکه انشاءالله استاندارهای نظام بانکی خودمان را به سطح جهانی برسانیم.


شمخانی در پاسخ به سؤال دیگری درباره نتایج اولین نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۵ در چارچوب کمیسیون مشترک برجام اظهار داشت: از قبل تصمیم گرفته شده بود که در فضا و فرصت مجمع عمومی سازمان ملل وزرای خارجه ایران و ۱+۵ بر بدعهدی‌ها، کارشکنی‌ها و لفاظی‌های شیرین و آشکار مروری داشته باشند.


وی افزود: با اقدامات بازدارنده پنهان که متاسفانه آمریکا در موضوع اجرای تعهدات برجامی خود دنبال می‌کند، فهرستی از این موضوعات فراهم شده بود. از عدم فروش هواپیما تا بحث صدور ویزا و مبادلات مالی و بانکی، اینها به شکل یک فهرست مشخص در این نشست مطرح شد که ما باید نتایج آن را کم‌کم ببینیم.


دبیر شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: ولی واقعیت این است که ما هرگز نباید فراموش کنیم که با طرف بدعهدی مواجهیم که امروز حتی اروپایی‌ها نیز به آن اذعان می‌کنند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس