تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دمشق با ارسال دو نامه جداگانه به دبیر‎کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، عملیات نظامی مستقیم ترکیه در شمال سوریه را «جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت» خواند. به گزارش ایلنا به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه، روز دوشنبه در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت […]

[ad_1]

دمشق با ارسال دو نامه جداگانه به دبیر‎کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، عملیات نظامی مستقیم ترکیه در شمال سوریه را «جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت» خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه، روز دوشنبه در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت درباره مداخله نظامی مستقیم آنکارا در شمال این کشور، تأکید کرد، نقض حاکمیت سوریه و عملیات نظامی ترکیه در خاک این کشور، «جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت» به شمار می‌رود.


در این نامه‌ها آمده است: دولت سوریه، جنایات، موارد نقض حاکمیت و عملیات کشتار مستمر ترکیه علیه ملت سوریه را به شدت محکوم می‌کند.


وزارت خارجه سوریه افزود: ادامه حمایت همه‌جانبه فرانسه، آمریکا، انگلیس، عربستان و قطر از دولت آنکارا در حقیقت به مثابه حمایت آشکار از تروریسم در سوریه و دیگر کشورهای جهان است.


ترکیه از بامداد چهارشنبه گذشته به طور غیرقانونی عملیات نظامی موسوم به «سپر فرات» در شمال سوریه را آغاز کرده است.


در حالی‌که «نعمان کورتولموش» معاون نخست‌وزیر ترکیه، روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران مدعی شد: تمامی گروه‌های درگیر، از جمله دولت دمشق، از عملیات سپر فرات مطلع بودند. روسیه به آنها اطلاع داده بود، در این‌باره اطمینان داریم.»

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس