تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات مغرضانه دبیرکل سازمان ملل متحد درباره این کشور عنوان داشت سازمان ملل از نقش خود در ایجاد راه‌حل‌هایی عادلانه برای مشکلات موجود در عرصه جهانی بسیار دور شده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از «سانا»، وزارت خارجه سوریه، روز سه‌شنبه انتقادات تندی را علیه «بان کی‌مون» […]

[ad_1]

وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات مغرضانه دبیرکل سازمان ملل متحد درباره این کشور عنوان داشت سازمان ملل از نقش خود در ایجاد راه‌حل‌هایی عادلانه برای مشکلات موجود در عرصه جهانی بسیار دور شده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از «سانا»، وزارت خارجه سوریه، روز سه‌شنبه انتقادات تندی را علیه «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل مطرح و وی را به «انحراف» از منشور سازمان بین‌المللی متهم کرد.

به گزارش تسنیم، در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: آنچه در اظهارات امروزِ (سه‌‌شنبه) بان کی‌مون درباره سوریه مطرح شد، از احکام منشور سازمان ملل، که بایستی متصدیِ دبیرکلی آن بر آنها احترام بگزارد، بسیار دور شده است.

این بیانیه افزود: سازمان ملل در دوران دبیرکلی بان کی‌مون از نقش خود در ایجاد راه‌حل‌هایی عادلانه برای مشکلات موجود در عرصه جهانی منحرف شده و نتوانسته است طی دوران مأموریت بان کی‌مون هیچ‌گونه مشکل جهانی را حل و فصل کند، بلکه اتهام‌زنی‌ها و فریاد اعتراض ملت‌های مظلوم به نقش سازمان ملل که جانبدار کشورهای قدرت‌طلب و سلطه‌جو است، افزایش یافت به طوریکه در سراسر جهان اعتراض‌ها نسبت به نقش سازمان ملل و بان کی‌مون بلند شده است».

در ادامه این بیانیه آمده است: بان کی‌مون باید بداند که ملت سوریه بیش از ۵ سال است که با تروریسم مبارزه می‌کند و این ملت تنها صاحب حق انحصاری در تعیین سرنوشت و آینده خود است و ملت‌مان نیازی به موعظه‌های بان کی‌مون ندارد.

وزارت خارجه دمشق این بیانیه را در واکنش اعتراضی به اظهارات روز گذشته بان کی‌مون در مجمع عمومی سازمان ملل، صادر کرد.

بر این اساس، بان کی‌مون، که به‌زودی دوره ریاستش به پایان خواهد رسید در سخنرانی خود مدعی شد: «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه در کشتار اغلب غیرنظامیان در سوریه دخیل است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین گفت که سرنوشت مردم سوریه به یک نفر مربوط نمی‌شود.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس