تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۴

به دنبال انتشار نامه سرگشاده آیت الله حائری شیرازی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از کاربران خبرگزاری ها خطاب به آیت الله حائری مطلب زیر را ارسال کرده است. به گزارش گذارنیوز متن نامه بدین شرح است: حضرت آیت الله حائری شیرازی السلام علیکم و رحمه الله. نامه سرگشاده شما به آقای هاشمی […]

به دنبال انتشار نامه سرگشاده آیت الله حائری شیرازی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از کاربران خبرگزاری ها خطاب به آیت الله حائری مطلب زیر را ارسال کرده است.

حائری شیرازی

به گزارش گذارنیوز متن نامه بدین شرح است:

حضرت آیت الله حائری شیرازی

السلام علیکم و رحمه الله.

نامه سرگشاده شما به آقای هاشمی رفسنجانی در رسانه ها منتشر شد. از این جهت که شما استاد اخلاق دولت های نهم و دهم بوده اید و به همین دلیل احساس کرده اید نباید آن دولت را تنها گذاشت،و لازم دانسته اید جوانمردی به خرج دهید و لوطی گری کنید، قابل تقدیر است. هرچند که نفس چنین لوطی گری هایی با اصول دروس اخلاق که جنابعالی تدریس می کنید چندان منطبق نیست اما من خوشحالم که هنوز چنین روحیه ای در جامعه ما نمرده است. اصلا اگر چنین نمی کردید در ارادتم به شما شاید خللی ایجاد می شد.

اما حضرت استاد!

لوطی گری قرار نیست منصفانه هم باشد. ذاتا جوانمرد از کارهای ضعبف و ناشایست رفیق است که باید حمایت کند وگرنه کار شایسته را همگان می بینند.

اتفاقا همه آنچه را به عنوان مثال برای موفقیتهای دولت گذشته نام برده اید نقاط ضعف است . اگر حتی دولت بورکینافاسو هم آن همه دلار می داشت، هم بیشتر موفق می شد و هم،کمتر ضرر می زد.

با این حال، همه ناشایستگی های دولت قبل، چیزی از ارزشهای وجودی لوطی گری و جوانمردی شما کم نمی کند. و مگر از همشهری حافظ،جز این انتظار می رود؟ حتی اگر مدعی پاکدست ترین دولت، فساد از سر و کولش بالا برود.

ارادتمند: رضا صفاتی- از شیراز من و شما

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس