تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که رئیس کمسیون کشاورزی اتاق تهران در روز گذشته خبر از کاهش ۲۲ درصدی مصرف گوشت قرمز داده و مهم ترین دلیل آن را گرانی این محصول عنوان کرده است؛ با این حال روند قیمت گوشت قرمز به خصوص طی ماه های اخیر افزایشی بوده است. علیرضا ملکی -رییس اتحادیه گوشت گوسفندی- […]

[ad_1]

در حالی که رئیس کمسیون کشاورزی اتاق تهران در روز گذشته خبر از کاهش ۲۲ درصدی مصرف گوشت قرمز داده و مهم ترین دلیل آن را گرانی این محصول عنوان کرده است؛ با این حال روند قیمت گوشت قرمز به خصوص طی ماه های اخیر افزایشی بوده است.

علیرضا ملکی -رییس اتحادیه گوشت گوسفندی- در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با افزایش قیمت گوشت قرمز طی ماه های اخیر که تاثیرات منفی در مصرف این محصول را در پی داشته است بیان داشت: مساله اصلی در گوشت قرمز کمبود آن در بازار است؛ ما مسئله به این معنی نیست که تولید کاهش یافته؛ بلکه خروج غیرقانونی دام مشکلاتی را در میزان عرضه به بازار به وجود آورده است.

او در پاسخ به این سوال که در چند ماهه اخیر افزایش قیمت گوشت قرمز چه میزان بوده است، اظهار داشت: در ماه گذشته قیمت هر کیلوگرم از این محصول رشد ۴ هزار تومانی داشته است و به نظر می رسد که روند افزایشی این محصول ادامه دار باشد. از مهم ترین دلایل افزایش قیمت این محصول خروج غیرقانونی دام است که موجب کمبود در بازار شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در ادامه در پاسخ به این سوال که دام به چه کشورهایی قاچاق می شود؟ ، بیان داشت: خروج غیرقانونی دام به کشورهایی مانند ترکیه و امارات و کویت صورت می گیرد که تاثیرات منفی را در بازار داخلی به همراه داشته است و لازم است در رابطه با آن تدبیری اندیشیده شود.

او در پایان قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه گوسفندی را ۳۴ هزارتومان اعلام کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس