تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] محمودیان گفت: امروز که نامه عذرخواهی مرتضوی منتشر شده، مردم باید بدانند بخاطر چه چیزی از آنها عذرخواهی شده است. مهدی محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نامه عذرخواهی سعید مرتضوی گفت: در این نامه به صورت کلی از اتفاقات تلخ تیرماه ۸۸ عذرخواهی شده است در صورتی که اگر بنا به عذرخواهی […]

[ad_1]

محمودیان گفت: امروز که نامه عذرخواهی مرتضوی منتشر شده، مردم باید بدانند بخاطر چه چیزی از آنها عذرخواهی شده است.

مهدی محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نامه عذرخواهی سعید مرتضوی گفت: در این نامه به صورت کلی از اتفاقات تلخ تیرماه ۸۸ عذرخواهی شده است در صورتی که اگر بنا به عذرخواهی باشد باید اول ابعاد مسئله مشخص شود و بعد نسبت به آن عذرخواهی شود.


این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب افزود: متاسفانه آقای مرتضوی در این نامه وقایع تیرماه ۸۸ را به اتفاقات کهریزک محدود کرده و حوادث کهریزک را نیز تنها به شهادت سه نفر از معترضین انتخابات کاهش داده است در حالی که طبق اخبار رسمی بیش از صد نفر آسیب‌های جدی جسمی و روحی دیدند و برای پرداخت غرامت آنان وزارت کشور اعلام آمادگی کرد که اگر این اتفاق نیفتاده باید از سیستم قضایی حقوق خود را استیفا کنند.


محودیان تاکید کرد:  باید مردم بدانند به خاطر چه چیزی از آنها عذرخواهی شده است.


وی درباره اظهارات رئیس وقت نیروی انتظامی که گفته بود این نهاد با اعزام زندانیان به کهریزک مخالف بود،گفت: اتفاقی که آقای احمدی مقدم می گوید درست است. در سال ۸۸  اتوبوس از زندانیان را به اوین می برند که چون تعدادی زخمی‌ در بین آنها بوده زندان اوین از پذیرش آنان خودداری می‌کند و آقای مرتضوی این اتوبوس‌ها را جلوی کهریزک می‌فرستد.


وی مدعی شد: مسئولی که قرار بود این افراد را پذیرش کند این کار را انجام نمی‌دهد و می‌گوید که از نیروی انتظامی دستور می‌گیرد نه آقای مرتضوی که البته بعد از این اتفاقات همان فرد به یک سال زندان محکوم شد! بعد از ممانعت آن فرد مرتضوی به کمک سرهنگی از نیروی انتظامی مسئولان زندان را وادار می‌کند که اینها به صورت موقت نگهداری شوند.


این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد: اظهارات آقای احمدی‌مقدم درست است که در وهله اول نیروی انتظامی مخالف ورود زندانیان به کهریزک بوده اما زندانیان توسط ماموران تحت امر آقای مرتضوی شکنجه نشدند و این کار توسط نیروی انتظامی و زندانیان حاضر در زندان انجام شده بود. هر چند آقای مرتضوی در همه این اتفاقات نقش غیر قابل انکاری دارند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس