تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل کارگزاری بانک آینده معتقد است: گزارش‌های سه ماهه تاثیر مثبت بر روند بازار نداشته‌اند. بعضی از شرکت‌ها با افت و تعدیل منفی همراه بوده‌اند، به طوریکه در مقایسه با سال ۹۲ حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان مجموع پیش‌بینی سود شرکت‌ها در بورس افت کرده است. فردین آقابزرگی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز اظهار […]

[ad_1]


مدیرعامل کارگزاری بانک آینده معتقد است: گزارش‌های سه ماهه تاثیر مثبت بر روند بازار نداشته‌اند. بعضی از شرکت‌ها با افت و تعدیل منفی همراه بوده‌اند، به طوریکه در مقایسه با سال ۹۲ حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان مجموع پیش‌بینی سود شرکت‌ها در بورس افت کرده است.

فردین آقابزرگی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز اظهار کرد: اولین نکته‌ که بر بازار سهام تاثیر بسیار مثبت داشته و باعث ایجاد یک شوک مقطعی کوتاه‌مدت در آن شده است، ‌جابه‌جایی رییس سازمان بود. این موضوع با توجه به شناختی که از رییس جدید این سازمان در بازار سرمایه وجود داشت، برای شرکت‌های سرمایه‌گذری‌ و نهادهای فعال در بورس خوشایند بوده است. از این رو گویا به استقبال از این جابه‌جایی رفته‌اند.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده گفت: اما موضوع اساسی‌تر گزارش‌های سه‌ماهه شرکت‌هاست. متاسفانه این گزارش‌ها تاثیر مثبت بر روند بازار نداشته‌اند. بعضی از شرکت‌ها با افت و تعدیل منفی همراه بوده‌اند، به طوریکه در مقایسه با سال ۹۲ حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان مجموع پیش‌بینی سود شرکت‌ها در بورس افت کرده است اما به دلیل اتخاذ سیاست‌های پولی و سیاست‌های اقتصادی در داخل که مهمترین آن، بازنگری و سیاست انقباضی کاهش سود سپرده است، انتظار داشتیم و داریم که به مرور زمان اثرات این موضوع در جهت افزایش تقاضا برای خرید سها‌م و اوراق بهادار دیده شود.

او ادامه داد: از آنجا که روند اصلاح سیاست پولی و کاهش سود سپرده از چند ماه پیش شکل گرفته و اجرا می‌شود، کماکان درگذشته انتظار نداشتیم که در همان ابتدا آثار آن را بر بازار مشاهده کنیم، چراکه عوامل دیگری از جمله مذاکرات بین‌المللی، قیمت جهانی کامودیتی‌ها و… بر این بازار تاثیرگذار بوده‌‌اند. در حالی که اکنون با کاهش نرخ سود بانکی که صورت گرفته به نظر می‌رسد، بورس به عنوان یکی از زمینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در مقایسه با سایر بازارهای موازی مانند مسکن، طلا و سپرده‌گذاری در بانک توجیه‌پذیر‌تر شده باشد و بازدهی اوراق بهادار و سهام تا حدودی جلوه می‌کند. بنابراین به نظرم این روند باید ادامه داشته باشد.

آقابزرگی خاطرنشان کرد: البته به نظر می‌رسد با روند پرشتابی که بورس در این چند روز در پیش گرفته، این شتاب هیجانی باشد و برای بازار مناسب نباشد چراکه در این صورت جای تعدیل و نوسان دارد. اما در مجموع روند آن مثبت و روبه بالاست. چراکه مجموعه تدابیر، منتهی به این شده است که بهترین گزینه‌ برای سرمایه‌گذاران بازار سرمایه باشد به خصوص آنها که نقدینگی‌شان را پیش از این خارج کرده بودند یا در بازار پول پارک کرده‌اند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس