تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توافق ایران و روسیه بر روی سامانه موشکی اس ۳۰۰ بود به این جهت پیشنهاد جایگزینی روسیه را قبول نکردیم. به گزارش ایلنا، علاءالدین بروجردی در این باره که چرا ایران به جای سامانه اس ۳۰۰، سامانه موشکی اس ۴۰۰ و آنتی […]

[ad_1]

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توافق ایران و روسیه بر روی سامانه موشکی اس ۳۰۰ بود به این جهت پیشنهاد جایگزینی روسیه را قبول نکردیم.

به گزارش ایلنا، علاءالدین بروجردی در این باره که چرا ایران به جای سامانه اس ۳۰۰، سامانه موشکی اس ۴۰۰ و آنتی ۲۵۰۰ را نخواست گفت: توافق و قرار داد ما با روس ها تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ بود.


وی که در گفت‌وگو با خانه ملت سخن می‌گفت، تاکید کرد: طبیعتا زمانی که توافقی برای خرید کالا و در این مورد سامانه موشکی می شود، ما خواستار آن هستیم که به همان توافق عمل شود.


سردار حسین دهقان در نشست خبری امروز شنبه ۳۰ مرداد ماه اظهار داشت: یکی از مواردی که در دولت یازدهم در بالاترین سطح سیاسی میان روسای جمهور ایران و روسیه پیگیری شد بحث بر سر موشک های S ۳۰۰ بود.


وی در خصوص موضوع شکایت ایران از روسیه بر سر این موضوع نیز اظهار داشت: شکایت قبلی بنا بود زمانی که طرف مقابل قرارداد را به طور کامل اجرا کرد پس گرفته شود که ما هم این کار را کردیم. البته اگر در ادامه مسیر روسها این قرارداد را اجرا نکنند حق شکایت خواهیم داشت.


وزیر دفاع گفت: روس ها می‌خواستند بجای S ۳۰۰، سامانه S ۴۰۰ و آنتی ۲۵۰۰ بدهند که ما قبول نکردیم./


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس