تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که بازارها شانس افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو در سال جاری را کم می‌دانند، گروه گلدمن‌ساکس به مشتریان خود پیشنهاد کرده است که به خرید دلار روی بیاورند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، از زمانی که وزارت کار آمریکا، آمار اشتغال فراتر از انتظار این کشور را در پنجم آگوست […]

[ad_1]


در حالی که بازارها شانس افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو در سال جاری را کم می‌دانند، گروه گلدمن‌ساکس به مشتریان خود پیشنهاد کرده است که به خرید دلار روی بیاورند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، از زمانی که وزارت کار آمریکا، آمار اشتغال فراتر از انتظار این کشور را در پنجم آگوست منتشر کرد، واحد پول آمریکا روندی رو به رشد گرفته است.

روبین بروکس، تحلیلگر بازار ارز گلدمن ساکس اعلام کرد: احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان سال ۷۵ درصد و بیشتر از پیش‌بینی بازارهاست. هانس ریدکر، تحلیلگر ارز جهانی مورگان استنلی نیز گفت: رشد اشتغال برای افزایش انتظارات تورمی آمریکا کافی نبوده است.

مایکل کیهیل در یادداشتی نوشت: «ما همچنان معتقدیم دلار به رشد ساختاری خود ادامه می‌دهد و باور داریم که فدرال‌رزرو در نهایت نرخ بهره را بیش از تصور بازارها افزایش خواهد داد. موضوع اصلی این است که فدرال‌رزرو تا انتهای سال چگونه رفتار خواهد کرد.» 
گمانه‌زنی‌های فدرال‌رزرو سناریویی را زنده کرده که در آن بانک مرکزی آمریکا به سیاست‌های انقباضی روی بیاورد؛ در حالی که بانک‌های مرکزی دیگر با استفاده از محرک‌های مالی در صدد تقویت اقتصاد خود هستند؛ برای مثال بانک مرکزی انگلستان که هفته گذشته برای نخستین بار در هفت سال اخیر نرخ بهره را کاهش داد.

با افت ۴ درصدی دلار در سال جاری، معامله‌گران به‌دنبال مشاهده سیگنال‌هایی از سوی جانت یلن در سخنرانی این ماه خود در نشست سیاست‌گذاران در وایومینگ هستند.

تحلیلگر مورگان استنلی گفت: «با توجه به اینکه فدرال‌رزرو قصد افزایش نرخ‌های واقعی را ندارد، حمایت دلار دوام چندانی نخواهد داشت. ما همچنان پیش‌بینی می‌کنیم که اقتصاد آمریکا در ادامه سال روندی نزولی در پیش بگیرد.»
بر اساس رتبه‌بندی موسسه یورومانی،‌ گلدمن‌ساکس هفتمین و مورگان استنلی دهمین معامله‌گران ارزی بزرگ دنیا محسوب می‌شود.

بازارهای آتی شانس افزایش نرخ بهره را در سال جاری در حدود ۵۰ درصد می‌دانند این در حالی است که هفته گذشته پیش‌بینی‌ها خبر از احتمال ۳۶ درصدی افزایش نرخ بهره در سال جاری می‌داد. فدرال‌رزرو در دسامبر سال گذشته برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد افزایش داد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس