تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: دفاتر اسناد رسمی در سال گذشته (۱۳۹۴)، ۸۴۲ میلیارد تومان بابت مالیات نقل و انتقال و حق الثبت تنظیم اسناد قطعی و وکالت برای فروش انواع خودرو و وسایل نقلیه موتوری وصول و به حساب خزانه واریز کردند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، از کانون […]

[ad_1]

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: دفاتر اسناد رسمی در سال گذشته (۱۳۹۴)، ۸۴۲ میلیارد تومان بابت مالیات نقل و انتقال و حق الثبت تنظیم اسناد قطعی و وکالت برای فروش انواع خودرو و وسایل نقلیه موتوری وصول و به حساب خزانه واریز کردند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، از کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی افزود: ۲۸۰ میلیارد تومان از مبلغ یاد شده ، بابت حق الثبت و ۵۶۱ میلیارد تومان بابت مالیات نقل و انتقال واریز شده است .
او گفت: وصول مالیات و حقوق دولتی مذکور هنگام تنظیم اسناد قطعی و وکالت بابت فروش خودرو به موجب ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ و ماده ۱۰ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۴ برعهده دفاتر اسنادرسمی است.
به گفته او از ۲۸۰ میلیارد تومان حق الثبت مذکور، ۱۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب جمعیت هلال احمر و ۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری واریز می شود.
دشتی اردکانی ادامه داد: این مبلغ واریز شده، بابت ۲ میلیون و ۵۸۵ هزار فقره سند قطعی خودرو و یک میلیون و ۴۶ هزار فقره وکالت برای فروش خودرو و وسایل نقلیه موتوری توسط هفت هزار و ۹۸ دفتر اسنادرسمی در سراسر کشور وصول شده است.

۷۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس