تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر محیط زیست فرانسه از ایران برای عضویت در ائتلاف‌های مختلف محیط زیستی جهانی، دعوت کرد. به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه دیدار با  وزیر محیط زیست فرانسه گفت: امروز با وزیر محیط زیست فرانسه در مورد اجرای توافق پاریس در زمینه مسائلی که برای ایران اهمیت دارد مانند بهینه‌سازی مصرف انرژی، مدیریت […]

[ad_1]

وزیر محیط زیست فرانسه از ایران برای عضویت در ائتلاف‌های مختلف محیط زیستی جهانی، دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه دیدار با  وزیر محیط زیست فرانسه گفت: امروز با وزیر محیط زیست فرانسه در مورد اجرای توافق پاریس در زمینه مسائلی که برای ایران اهمیت دارد مانند بهینه‌سازی مصرف انرژی، مدیریت منابع آب و مسائل گرد و غبار صحبت شد. همچنین پیرامون همکاری‌های چند جانبه و دو جانبه در زمینه همکاری‌های محیط زیستی که در سفر رئیس جمهور به فرانسه شکل گرفته بود، صحبت کردیم و توافق شد که در قالب توافق نامه پاریس چهارچوب همکاری برنامه‌های عملی را تدوین کنیم و بتوانیم برای نمایشگاه بین المللی محیط زیست اقدامات مشترکی را انجام دهیم.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: برخی از شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی فرانسه توانمندی‌های خود را در زمینه همکاری در مسائل آب و انرژی مطرح کردند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اظهار خوشحالی از حضور وزیر محیط زیست فرانسه در ایران گفت: این نشان دهنده اراده دولت فرانسه برای همکاری با دولت ایران و همکاری‌های بین المللی جامعه جهانی در زمینه منافع مشترک در محیط زیست است.

سگولن رویال وزیر محیط زیست فرانسه نیز در سخنانی گفت: خوشحال هستم که به دعوت رئیس سازمان محیط زیست به ایران سفر کرده‌ام.

وی ادامه داد: در چهارچوب توافق پاریس بازدیدهایی را از کشورهای مختلف داشته‌ام و از کشور ایران به خاطر پیوستن به اهداف کنفرانس ۲۱ و امضای این قرارداد تشکر می‌کنم. همچنین ایران اقدامات خود را در جهت تصویب این توافقنامه شروع کرده است و دو کشور ایران و فرانسه به طور دو جانبه موضوعات عملیاتی متفاوتی را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه ایران میراث‌های محیط زیستی شگفت‌انگیزی دارد، گفت: از ایران دعوت می‌کنیم تا در ائتلاف‌های مختلف محیط زیستی جهانی عضو شود.

وزیر محیط زیست فرانسه ادامه داد: تمامی ابعاد محیط زیستی ایران در سطح بالایی قرار دارند، چه در مورد مسئله محیط زیستی دریایی با ۳۵۰۰ کیلومتر سواحل و چه در مورد جنگل‌ها و رودخانه‌ها. ما می‌دانیم که کشور ایران منابع طبیعی ثبت شده در یونسکو دارد مانند دشت لوت و میراث غنی قنات‌ها و به همین دلیل من تصمیم گرفتم از موزه تنوع زیستی در ایران بازدید کنم.

رویال اظهار کرد: دو کشور در زمینه تنوع زیستی مخصوصا موزه ملی تاریخ طبیعی، همکاری‌های خوبی داشته‌اند و همچنین در این موزه دانشجوهای ایرانی هستند که مشغول به تحصیل بوده و امیدواریم همکاری‌های دو جانبه تقویت شود مخصوصا با دانشگاه تهران که با رئیس آن در آینده ملاقات خواهم داشت.

وزیر محیط زیست فرانسه گفت: من با شرکت‌های بزرگ محیط زیستی فرانسوی به ایران آمده‌ام و نحوه انتخاب این شرکت‌ها بر اساس چالش‌های ایران در زمینه آب و انرژی و کیفیت و آلودگی هوا بوده است.

وی با بیان اینکه ما در فرانسه نیز با همین نوع مشکلات مواجه هستیم، گفت: فرصت خوبی برای همکاری‌های دو جانبه در این زمینه‌ها وجود دارد.

وی پیرامون نمایشگاه محیط زیستی که در ماه فوریه آینده برگزار می‌شود گفت: من به رئیس سازمان محیط زیست ایران پیشنهاد کردم که در این رویداد کشور فرانسه و کشور ایران همکاری‌های دو جانبه‌ای را داشته باشند و همچنین از این فرصت باقیمانده برای تقویت همکاری‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: خوشحال خواهم شد اگر بتوانم در ماه فوریه آینده به ایران سفر کنم و از مکان‌هایی که اکنون فرصت بازدید آن را نداشته‌ام، بازدید کنم.

رویال در خصوص احیای دریاچه ارومیه در جمع خبرنگاران گفت: در این زمینه با ایران همکاری‌های خوبی را داشته‌ایم و قرار است فردا از دریاچه ارومیه بازدید کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط دریاچه ارومیه رو به بهبودی است، گفت: دولت ایران تصمیمات شجاعانه‌ای را در خصوص تغییر دادن تکنیک‌های کشاورزی و استفاده کردن از منابع آب در کشاورزی گرفته است و امیدواریم که همکاری‌های دو جانبه در این زمینه مثمر ثمر واقع شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس