تاریخ انتشار: ۱۹ ارد ۱۳۹۴

امسال، سال انتخابات است. بنابراین شاهد حساسیت‌هایی هستیم. در این‌ باره باید گفت این حساسیت‌ها بعضا بی‌مورد است و نباید از تشویق‌ها و ترغیب‌ها و دعوت‌ها برداشت سوء شود. به این معنی که همه ما این وظیفه را داریم که به تمام گروه‌های سیاسی از هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب توصیه کنیم با قدرت […]

خباز

امسال، سال انتخابات است. بنابراین شاهد حساسیت‌هایی هستیم. در این‌ باره باید گفت این حساسیت‌ها بعضا بی‌مورد است و نباید از تشویق‌ها و ترغیب‌ها و دعوت‌ها برداشت سوء شود. به این معنی که همه ما این وظیفه را داریم که به تمام گروه‌های سیاسی از هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب توصیه کنیم با قدرت در انتخابات شرکت کنند. از هر دو جریان سیاسی بخواهیم نشاط را در جامعه حاکم کنند. می‌بایست از هر دو جریان سیاسی بخواهیم که به مردم اطمینان دهند که رای آن‌ها حق‌الناس است. هر دو جناح سیاسی موظفند که دستگاه اجرایی را به عنوان امانتدار آرا معرفی کرده و بگویند که دستگاه اجرایی از رای مردم صیانت خواهد کرد. چنین عملکردی به منزله تخلف انتخاباتی نیست. امروز گروهی نزد مسئولین می‌روند و در رابطه با موضوعی از جمله انتخابات صحبت می‌کنند، جریان مقابل هم چنین عملکری از خود نشان می‌دهد و این اتفاق‌ها زمانی که به انتخابات نزدیک می‌شویم زیاد خواهد شد بنابراین توصیه مدیران عالی کشور اعم از رؤسای قوا یا افرادی مانند معاون اول رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون اول قوه قضائیه به مجموعه‌های قانونی مختلفی که خواستار حضور در انتخابات مجلس هستند، ‌رعایت قانون و حضور پرشور در رقابتهای انتخاباتی مجلس دهم است. شاید امروز گروهی بروند سراغ یکی از مسئولین و فردا گروه دیگر سراغ همان مسئول را بگیرند که آن مسئول برای هر دو گروه وقت می‌گذارد و دیدار می‌کند و توصیه‌ها و سفارشات خودش را درباره موضوع‌های مختلف مطرح می‌کند. این طرح نظرها به معنای جانبداری نیست یا به معنای اینکه دولت موضع خود را در انتخابات بیان کرده، نیست.

تشویق و ترغیب به معنای حضور یکپارچه مردم در پای صندوق‌های رای وظیفه همه است. مسئولین با این کار می‌خواهند در جامعه نشاط به وجود بیاورند. جامعه از این طریق امیدوار می‌شود. از این رو اگر چنین اتفاقی می‌افتد نه تنها تخلف انتخاباتی نیست، بلکه دعوت مردم از طریق گروه‌های سیاسی است تا در کنار هم فعالیت سالم داشته باشند و سلیقه‌های مختلف با قوای حداکثری در انتخابات شرکت داشته باشد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس