تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴
در بیانیه حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان مطرح شد؛

حزب اعتماد ملی، منطقه خوزستان، در آستانه ثبت‌نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری، بیانیه‌ای صادر نمود.

به گزارش “گذارخبر” متن این بیانیه به شرح زیر است.

بسمه‌تعالی

پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اسفندماه امسال برگزار می‌گردد. در این انتخابات، ملت بزرگمان، ۸۶ نفر از فقها و مجتهدان این مجلس را انتخاب خواهند کرد تا وظایف مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی را در مورد اصل مترقی ولایت‌فقیه که در تعیین سیاست‌ها و راهبردهای نظام جمهوری اسلامی نقش مهم و بی‌بدیلی دارد انجام دهند. یقیناً مشارکت حداکثری مردم در این آزمون سرنوشت‌ساز در تقویت جایگاه این نهاد مهم، تأثیر مثبت و راهگشا دارد. حضرت امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) نیز عنایت ویژه‌ای به مجلس خبرگان داشتند و بارها در فرمایش‌های خود بر اهمیت جایگاه این مجلس تأکید می‌فرمودند.

امام راحل(ره)، مجلس خبرگان را دارای ریشه الهی و اثبات کننده ولایت‌فقیه می‌دانستند و حفظ و صیانت از دولت اسلامی را منوط به نظارت فقیه و ولایت‌فقیه قلمداد کردند. با توجه به این جایگاه و ارزش بالای چنین نهاد مهم و تعیین‌کننده‌ای، باید عموم مردم و اقشار جامعه ایران اسلامی نسبت به اهمیت خبرگان رهبری آگاه‌تر شده و با حساسیت ویژه‌ای این انتخابات را رصد کنند.

 قطعاً یکی از عواملی که باعث تشویق مردم و دلگرمی آنان جهت حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی خواهد شد، تنوع دیدگاه‌ها و سلایق حاضر در میان فقها و مجتهدان حاضر در عرصه کاندیداتوری خبرگان رهبری است . البته برخی چنین می‌اندیشند که چون خبرگان رهبری از فقها و روحانیون تشکیل شده است، غیر سیاسی است و نباید به بهانه وجود سلایق متعدد، آن را سیاسی کرد، درحالی‌که بر اساس اندیشه‌های امام راحل، جدایی دین از سیاست توطئه استعماری بوده است و باید برای همیشه از ذهن مردم مسلمان کنار گذاشته شود و از طرفی قرائت‌های گوناگون و متنوع از متون دینی امری است مسلم و غیرقابل‌انکار که خود نشان از پویایی فقه شیعی می‌دهد و از طرفی در داخل کشور، تفکری وجود دارد که رأی مردم را زینتی دانسته و دیدگاهی دیگر تأکید دارد مشروعیت داشتن نظام فقط با رأی و مشارکت مردم تحقق می‌یابد، و این خود، اهمیت حضور سلایق مختلف را اثبات می‌کند. زیرا در صورت اکثریت یافتن تفکر مردم‌سالارانه در مجلس خبرگان رهبری، شاهد هم‌صدایی بیشتر این مجلس با مطالبات مشروع ملت و شاهد جلوگیری از اشتباهات احتمالی در ارکان قدرت به‌ویژه نهادهای انتصابی خواهیم بود.

بنابراین لازم است در همه انتخاب‌ها شرایط و بستر لازم جهت حضور صاحبان دیدگاه‌ها و سلایق گوناگون در عرصه انتخابات فراهم گردد و قدرت انتخاب مردم از بین تفکرات و نظرات متنوع، بیشتر شود تا به تشکیل مجلس پویا و زنده منجر گردد.

حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان، با مهم دانستن انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و با حفظ احترام به اعضای کنونی آن، به‌ویژه نمایندگان محترم استان در مجلس خبرگان چهارم، معتقد است که با عنایت به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و انتخاب حقوقدان بزرگی چون جناب آقای روحانی، لازم است در انتخابات پیش رو با حضور علما و مجتهدین واجد شرایط از سلایق مختلف در هر چه با شکوه تر برگزار شدن این انتخابات و تشکیل مجلس با حداکثر آراء و حضور سازنده همه تفکرات، اهتمام جدی نمود.

 از شورای محترم نگهبان قانون اساسی توقعی جز اجرای قانون نمی‌رود و امیدواریم که با داشتن سعه‌صدر و حاکمیت قانون در همه مراحل برگزاری انتخابات، شاهد فضایی پرشور و نشاط در عرصه سیاسی – اجتماعی کشور باشیم.

حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان با عنایت به حضور چهره‌های جدید و محبوب مردم ازجمله آیت اله سید حسن خمینی، آیت اله موسوی بجنوردی و بزرگان عزیزی که قبلاً اعلام حضور کرده‌اند و یقیناً در افزایش مشارکت مردم اثری مثبت خواهد داشت، بدین‌وسیله از روحانی فاضل و مدرس دانشگاه شاگرد وفادار و برجسته امام راحل و نماینده ایشان در شهربانی جمهوری اسلامی و پایگاه پنجم شکاری نیروی هوایی ارتش در دزفول، نماینده مردم در مجالس اول تا سوم شورای اسلامی و نماینده رهبر معظم انقلاب در انجمن اسلامی معلمان ایران، حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول منتجب نیا که از شاگردان برجسته علما و مراجع تقلید و مدرسین حوزه علمیه قم بوده‌اند و صاحب اجازه اجتهاد از این بزرگان حوزه علمیه هستند٬ دعوت می‌کند در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان که پیوندهای عاطفی نیز با آن دارند ثبت‌نام کرده و با حضور خویش بر مشارکت مردم و افزایش شور و شوق انتخاباتی آن نقش مهم خود را ایفاء کنند.

حزب اعتماد ملی خوزستان از دیگر علما و روحانیون استان نیز جهت حضور در عرصه ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان که از ۲۶ آذرماه آغاز می‌گردد، دعوت به عمل می‌آورد و امیدوار است که شورای محترم نگهبان با بررسی سوابق علمی و حوزوی افراد و تائید کاندیداهای بیشتر جهت حضور در انتخابات پیش رو، زمینه برگزاری شکوهمند این انتخابات را در استان خوزستان فراهم آورند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس