تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴
معاون پارلمانی رئیس جمهور:

دولت تسلیم این مشکلات نخواهد شد و تلاش کرده خونریزی اقتصادی که با تورم ۴۰ درصدی همراه بود را کاهش دهد و بسته‌های سیاستی مختلف را در این راستا اجرا نماید.

به گزارش “گذارخبر” حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری  در نخستین اجلاس سراسری اساتید دانشگاه‌های فرهنگیان کشور در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه این دولت با حجم عظیم هزینه‌های جاری مواجه بوده، اظهار کرد: میزان این هزینه‌ها به ۱۶۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که علاوه بر آن مطالبات سنگین چندصدهزار میلیاردی بر دوش دولت است که وزیر اقتصاد میزان آن را حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است.

وی ادامه داد: همچنین کاهش شدید قیمت نفت به حدود ۳۷ دلار و کاهش صادرات آن از مشکلات اقتصادی دولت به شمار می‌رود.

انصاری تصریح کرد: اما دولت تسلیم این مشکلات نخواهد شد و تلاش کرده خونریزی اقتصادی که با تورم ۴۰ درصدی همراه بود را کاهش دهد و بسته‌های سیاستی مختلف را در این راستا اجرا نماید.

وی با بیان اینکه رشد منفی اقتصادی کشور از ۶٫۸ درصد در این دولت به ۱ درصد رسیده، گفت: این گامی بلند اما ناکافی برای دولت محسوب می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: کاهش رشد نرخ اشتغال نیز در هشت سال گذشته صفر درصد بوده و ما ناگزیر هستیم که رشد آن را به جایی برسانیم که امید به جوانان بازگردد.

انصاری با اشاره به اقدامات دولت در حوزه آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: دولت در حوزه آموزش و پرورش نیز گام‌های بلند و خوبی برداشته و نتیجه این اقدامات در برنامه بودجه سال آینده و نیز برنامه ششم به خوبی مشهود است.

وی تأکید کرد: مسأله آموزش و پرورش یک مسأله وزارتخانه‌ای نیست بلکه مربوط به کل نظام است و بار سنگین آن بر دوش همه خواهد بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس