تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: دین، تاریخ و فرهنگ مشترک از جمله دلایل ارتباطات عمیق ایران و عراق است که موجب تبادل و برقراری ارتباطات مستحکم شده و دشمن می‌خواهد این ارتباطات مهم و قوی را تضعیف کند. به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی امروز (دوشنبه ۱۲ مهرماه) با راجح الموسوی سفیر عراق در […]

[ad_1]

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: دین، تاریخ و فرهنگ مشترک از جمله دلایل ارتباطات عمیق ایران و عراق است که موجب تبادل و برقراری ارتباطات مستحکم شده و دشمن می‌خواهد این ارتباطات مهم و قوی را تضعیف کند.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی امروز (دوشنبه ۱۲ مهرماه) با راجح الموسوی سفیر عراق در تهران دیدار و درباره روابط دوجانبه، همکاری‌های بین المللی و منطقه‌ای و آخرین تحولات به بحث و تبادل‌نظر پرداخت. 


ولایتی در این دیدار با اشاره به سوابق تاریخی و دلایل متنوع ارتباط و اتصال عمیق دو ملت ایران و عراق گفت: دین، تاریخ و فرهنگ مشترک از جمله دلایل ارتباطات عمیق دو کشور است که موجب تبادل و برقراری ارتباطات مستحکم شده و دشمن می‌خواهد این ارتباطات مهم و قوی را با سست کردن اعتقادات مردم تضعیف کند و جنگ امروز دشمنان و توطئه گران، عقیدتی و فرهنگی است. 


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: مردم ایران و عراق محبین و پیروان اهل بیت (ع) هستند و باوجود چنین اشتراکات قوی در میان دو ملت، بی‌تردید پیروز خواهند بود و در مبارزه با دشمنان به موفقیت دست می‌یابند. 


سفیر عراق در ایران هم با ابراز خرسندی از دیدار با ولایتی، روابط کنونی دو کشور را یک فرصت تاریخی دانست و با اشاره به جایگاه مرجعیت در دو کشور که بسیار ارزشمند، حائز اهمیت و تأثیرگذار است، گفت: راز اقتدار ملت ما تمسک به اسلام و تبعیت از مرجعیت است. 


وی با اشاره به دیدارش با نماینده سازمان ملل اظهار داشت: در این دیدار به او گفتم که سازمان ملل یک تشکر به ایران مدیون است، چون اگر ایران و ایستادگی آنان در برابر داعش نبود، نه تنها عراق، بلکه کل منطقه ازدست‌رفته بود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس