تاریخ انتشار: ۲۶ اسف ۱۳۹۳

سال ۹۳برای کارگزاران سازندگی پایان چندان خوشی نداشت. به گزارش گذارنیوز در حالی که چندی پیش محمد هاشمی از این حزب جدا شد و از محرمانه های داخلی این تشکیلات پرده برداشت حالا در تحولی جدید نسخه انتخاباتی این حزب نیز با مشکلی بزرگ مواجه شده است ناطق نوری گفته:«کاندیدای انتخابات نمی شود» غلامحسین کرباسچی […]

سال ۹۳برای کارگزاران سازندگی پایان چندان خوشی نداشت.

سازندگی

به گزارش گذارنیوز در حالی که چندی پیش محمد هاشمی از این حزب جدا شد و از محرمانه های داخلی این تشکیلات پرده برداشت حالا در تحولی جدید نسخه انتخاباتی این حزب نیز با مشکلی بزرگ مواجه شده است ناطق نوری گفته:«کاندیدای انتخابات نمی شود»
غلامحسین کرباسچی پیش تر  در قالب سرمقاله هفته نامه، صدا ارگان حزب کارگزاران از نسخه انتخاباتی این حزب رونمایی کرده بود.دبیر کل حزب کارگزاران  نوشته بود :«اصلاح طلبان و نیروهای معتدل سیاسی با راهبرد اجماع و حتی اتحاد در مقابله با افراط گرایی انتخابات را پیگیری خواهند کرد.باید محور “هاشمی/ ناطق، خاتمی/روحانی ” را پی گیری و تقویت کرد و به صورت جدی در پی تداوم راهکارها”جبهه متحد اعتدال “در انتخابات مجلس دهم بود.
ما همیشه به اهمیت راهبردی انتخابات در تغییر و تحول شرایط سیاسی و اجتماعی کشور باور داشته ایم. سال آینده بیستمین سال شکل گیری کارگزاران و سالگرد تشکیل مجلس پنجم است که در زمان خود و دوره غیبت و قهر جناح چپ اولین سنگر نفی انحصار و مقدمه شکل گیری جریان اصلاحات و حرکت دوم خرداد بود…مجلسی متنوع ، متکثر و معتدل که به توسعه کشور کمک کرد .
اکنون پس از ۲۰سال ما در آستانه تداوم همان استراتژی هستیم …مجلسی معتدل و متنوع که گام دوم نهضت اعتدال گرایی پس از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ را تکمیل کند. در این راه ما به سهم خود از همه نیروهای دلسوز کشور می خواهیم که به فراخوان مهم رییس جمهور برای تقویت ” آرایش همکاری و تعاون”به جای ” آرایش خشم” پاسخ مثبت دهیم.
گفتنی است کرباسچی پیش از این هم گفته بود :«احزاب اصلاح طلب از روش های سیاسی معقول و فعال تر برای انتخابات مجلس استفاده می کنند و بعید نیست با توجه به سابقه ناطق نوری و مجموعه گرایش اصلاح طلبان، اجماع بر روی ناطق صورت بگیرد. »
در همین حال حسین مرعشی ،عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران هم در گفتگویی درباره ائتلاف اصلاح طلبان روی محوریت ناطق نوری گفته است:با توجه به وضعیتی که در بین اصلاح‌طلبان بوجود آمده با آمدن یک شخصیتی مثل ناطق نوری نه تنها این اتئلاف خوب می‌باشد بلکه خیلی چیزها را برای دیگران مشخص می ‌کند .
وی تاکید می کند:برای اصلاح طلبان شایسته تر و کارکشته تر از ناطق نوری کسی نیست.ایشان با توجه به عقبه سیاسی خیلی خوبی که برای خود رقم زده و با توجه به ویژگی‌های که ایشان دارند می ‌توانند این جبهه را حفظ کنند .
مرعشی معتقد است:ائتلاف اصلاح طلبان با شخصیت‌های اصولگرای میانه رو مثل ناطق نوری و امثال اینها موجب می شود آنها با دولتی که روی‌کار است در کشور قوام پیدا کند و اثار این ائتلاف را مردم ببینند.
این در حالی است که امروز یکی از رسانه ها مدعی شده که ناطق نوری اخیرا در اظهارنظری درباره حمایتش از لیست اصلاح‌طلبان گفته است:«مگر کم از این حرف‌ها شنیده‌اید که حالا می‌خواهید این یکی را باور کنید. هر روز یک جریان از حمایت من از خودش می‌نویسد که البته بسیاری از آنها به بنده لطف دارند و می‌خواهند در کنارشان باشم اما واقعا فعلا تصمیمی نگرفته‌ام و تنها می‌دانم اگر خواستند به میانه‌روهای هر دوجناح مشورت می‌دهم اما اینکه بخواهم در لیستی که یکی از دوستان چندی پیش مطرح کرده بود حضور داشته باشم یا خودم لیستی را تهیه و ارائه دهم، اینطور نیست.»
با این تفاسیر به نظر می رسد کارگزاران باید نقشه انتخاباتی جدیدی تهیه کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس