تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: با تصویب لایحه دهیاریها اتفاقات خوبی برای روستاها خواهد افتاد و دست دهیاران برای تصمیم گیری بازتر می شود. به گزارش ایسنا، رضا جندقیان در جلسه دهیاری‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی در رفسنجان اظهار کرد: از سال ۸۲ تاکنون که دهیاریها به عنوان نهاد مدیریتی […]

[ad_1]

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: با تصویب لایحه دهیاریها اتفاقات خوبی برای روستاها خواهد افتاد و دست دهیاران برای تصمیم گیری بازتر می شود.

به گزارش ایسنا، رضا جندقیان در جلسه دهیاری‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی در رفسنجان اظهار کرد: از سال ۸۲ تاکنون که دهیاریها به عنوان نهاد مدیریتی در روستاها شکل گرفته است بالغ بر ۸۱۵۰ میلیارد تومان پول نقدی به این سیستم واریز کردیم که ۵۰۸۰ میلیارد تومان آن در سه سال پایانی بوده است.

وی با بیان اینکه ۵٫۶۲ درصد کل اعتبارات ما در این سه سال به روستاها تخصیص یافته است، تصریح کرد: اما با این حال متأسفانه ۱۲ تا ۱۷ هزار روستا در کشور تخلیه شده است که نشان می دهد تزریق پول و کارهای خدماتی و عمرانی نمی تواند ثبات فضایی را در عرصه های روستایی ایجاد کند.

جندقیان با بیان اینکه برای توسعه روستاها عزم جدی داریم به دهیاران توصیه کرد که در هر روستا اتاق فکر تشکیل دهند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها از انتخاب ۱۰۰ روستا در استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی خبر داد و عنوان کرد: در این روستاها محورهای توسعه را به کمک فرمانداران، دهیاران و بخشداران پیدا کردیم تا روی آن برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه به صورت رندوم تاکنون بیش از ۲۵۰ روستا را بازدید کردیم و می خواهیم اتفاق مثبتی روی دهد، تصریح کرد: با تصویب لایحه دهیاریها اتفاقات خوبی برای روستاها خواهد افتاد و دست دهیاران برای تصمیم گیری بازتر می شود.

این مسئول با بیان اینکه در سطح کلان کشور برای تسهیل و کمک به توسعه روستاها پنج کار انجام دادیم، خاطر نشان کرد: هماهنگی بین‌دستگاهی، صدور مجوزهای لازم در کوتاه مدت، تسهیل مشارکت بخش خصوصی، کمک در جلب مشارکت مردمی با نهادهای دانشگاهی و ارائه تسهیلات از جمله کارهایی بود که در زمینه مذکور انجام دادیم.

وی افزود: در زمینه ارائه تسهیلات، تسهیلاتی ۸ درصد با بازپرداخت چهار ساله و استراحت یک‌ ساله برای طرح‌های کاملا اقتصادی پرداخت می‌شود ضمن اینه  در دادن این تسهیلات کاملا آسان ‌می‌گیریم.

جندقیان در این زمینه ادامه داد: اگر طرح‌ها قابلیت‌دار باشند تا سقف دو میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده می‌شود اما سقف تسهیلات سایر طرح‌ها که شرایط را دارند، تا ۱۰۰ میلیون ‌تومان است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در پایان گفت: ۹۵ درصد محصولات کشاورزی در عرصه های روستایی تولید می شود اما با این وجود ۶۷ درصد از ارزش افزوده محصولات کشاورزی روستایی وارد کلانشهرها می شود که در این زمینه باید برای بسته بندی و ایجاد ارزش افزوده محصولات در روستاها اقدامات بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس