تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴
ظریف:

وزیر خارجه در گفتگو با نیویورکر و در پاسخ به سئوالی در مورد دست دادن با اوبام، اظهار داشت: این عادی نیست که یک رئیس دولت برای دست دادن با یک وزیر خارجه برنامه ریزی کند. این یک توهین است.

به گزارش “گذارخبر”  وزیر خارجه در گفتگو با نیویورک در پاسخ به سئوالی در مورد دست دادن با اوباما، اظهار داشت: این عادی نیست که یک رئیس دولت برای دست دادن با یک وزیر خارجه برنامه ریزی کند. این یک توهین است.

ظریف افزود: اوباما دو ساعت پیش از مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرده بود و انتظار نداشتیم که مجددا به سازمان ملل باز گردد. وقتی داشتم بیرون می رفتیم، نمی دانم به چه دلیل، اوباما در حال ورود بود و ما با یکدیگر برخوردیم. واقعیتش یک اتفاق بود.

وی در پاسخ به این سئوال که ایا این مسئله برای شما در ایران هزینه خواهد داشت گفت: هزینه داشته، البته من هر کاری که می کنم برایم در ایران هزینه دارد، پس چیز جدیدی واقع نشده است.

وزیر خارجه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا رئیس‌جمهور روحانی مایل به دیدار با پرزیدنت اوباما نیست؟ گفت: چون که ما اعتقاد داریم که الان، کارِ درست عبارت است از قرار دادن بحث اجرای توافق  هسته‌ای در دستور کار و این اولویت شماره یک ماست. شما نباید کاری کنید که این مسئله را پیچیده کند. برای ما محتوای کار مهم است و نه ظاهر آن.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس