تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۴

وزارت کشور سعودی از دستگیری ۴۳۱ هوادار گروه تروریستی داعش در این کشور که اکثریت آن‌ها شهروند سعودی هستند خبر داد. وزارت کشور سعودی از دستگیری ۴۳۱ هوادار گروه تروریستی داعش در این کشور که اکثریت آن‌ها شهروند سعودی هستند خبر داد. به گزارش گذارنیوز به نقل از اسکای نیوز، وزارت کشور عربستان اعلام کرد که […]

وزارت کشور سعودی از دستگیری ۴۳۱ هوادار گروه تروریستی داعش در این کشور که اکثریت آن‌ها شهروند سعودی هستند خبر داد.
عربستان
وزارت کشور سعودی از دستگیری ۴۳۱ هوادار گروه تروریستی داعش در این کشور که اکثریت آن‌ها شهروند سعودی هستند خبر داد.

به گزارش گذارنیوز به نقل از اسکای نیوز، وزارت کشور عربستان اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی این کشور طی هفته‌های گذشته موفق شدند چندین باند تروریستی مرتبط با داعش را که از مناطق نا آرام در خارج از این کشور هدایت می‌شدند، دستگیر کنند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی عربستان تاکنون ۴۳۱ تن را در این رابطه که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها شهروند سعودی هستند دستگیر کرده‌اند. در بین دستگیر شدگان شماری از اتباع سایر کشورها از جمله یمن، مصر، سوریه، اردن، الجزایر، نیجریه و چاد نیز دیده می‌شوند.

بنا به اعلام وزارت کشور سعودی، هدف قرار دادن نمازگزاران در روستای الدالوه در استان شیعه نشین الاحساء در شرق عربستان، حمله تروریستی به مسجد امام علی بن ابی طالب در شهر القدیح در منطقه الشرقیه، تیراندازی به یک گشتی امنیت عمومی در شرق شهر ریاض و تیراندازی به یک گشتی امنیت تاسیسات از جمله اقدامات تروریستی بوده است که توسط این باندها صورت گرفته‌ است.

وزارت کشور عربستان همچنین  اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی این کشور چندین عملیات تروریستی برای هدف قرار دادن مساجد ریاض و منطقه الشرقیه در خلال ماه رمضان را خنثی کرده است.

این وزارت‌خانه افزود که نیروهای امنیتی این همچنین ۱۴۴ نفر را که در راستای عضو گیری و انتشار تبلیغات گمراه کننده در اینترنت فعالیت می‌کردند، دستگیر کرده‌اند.

وزارت کشور عربستان همچنین اعلام کرد در خلال عملیات علیه تروریست‌ها ۳۷ تن از نیروهای امنیتی و غیرنظامی کشته و ۱۲۰ تن نیز زخمی شدند. این در حالی است که ۶ تن از تروریست‌ها نیز کشته شدند.

انتشار این خبر در حالی است که اسناد و شواهد از حمایت‌‌های گسترده مقامات آل سعود از گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله داعش و النصره حکایت دارد.

مقامات سوری نیز بارها با هشدار به مقامات آل سعود نسبت به پیامدهای حمایت آن‌ها از گروه‌های تروریستی تاکید کردند که روزی آتش این حمایت‌ها دامن آن‌ها را خواهد گرفت.

 

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس