تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۴

ورود یک گروه دزد به یک خانه در ویلاشهر با قمه و میلگرد و بستن دست و پای ساکنین و دزدی اموال خانه باعث دستگیری یک باند پنج نفره شد که اقدام به سرقت به عنف می‌کردند.

به گزارش گذارنیوز در مورخه سوم اسفند سال ۹۳ از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره سرقت به عنف منزل به کلانتری ۱۵۴ چیتگر اعلام شد. با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که چند جوان سارق، با تهدید چاقو، قمه و میله آهنی وارد خانه‌ای در منطقه ویلاشهر شده و پس از بستن دست و پا و دهان صاحبخانه و اعضای خانواده‌اش اقدام به سرقت سکه‌های طلا، جواهرات و وجه نقد مجموعا به ارزش تقریبی ۱۳ میلیون تومان کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف منزل و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «در ساعت ۲۱:۰۰ چهار نفر جوان ناشناس وارد منزل بنده شده و با قمه، چاقو و میله آهنی اقدام به تهدید من و اعضای خانواده‌ام کردند. پس از محبوس کردن همه در یک اتاق، دست و پای همگی ما را بستند و پس از آن اقدام به سرقت تمامی طلا و جواهرات و وجوه نقد داخل خانه کردند.»

سرقت به عنف منزل به ارزش دو میلیارد تومان

با آغاز رسیدگی به پرونده و در شرایطی که تحقیقات جهت شناسایی هویت سارقین در دستور کار کارآگاهان قرار داشت، سرقت مشابه دیگری این بار در منطقه مرزداران به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. در سرقت اخیر نیز به همان شیوه سرقت منطقه ویلاشهر، چند جوان با تهدید چاقو و قمه وارد خانه‌ای متعلق به یک پیرمرد و پیرزن در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی شده و در شرایطی که در زمان سرقت تنها این پیرمرد و پیرزن در مجتمع حضور داشتند، ضمن ورود به عنف به داخل خانه اقدام به بستن دست و پا و نهایتا سرقت بیش از دو میلیارد تومان طلا ، سکه، دلار و وجوه نقد داخل دو گاو صندوق کرده و از محل متواری شده بودند.

مالباخته در حالی که همسرش همچنان تحت نظر پزشک قرار دارد، با حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: «سارقین بدون آنکه متوجه‌شان بشویم، وارد خانه شدند. آنها ابتدا به سراغ همسرم در داخل بالکن خانه رفته و چشم و دهان او را گرفته، به داخل خانه آورده و اقدام به بستن دست و پا و دهانش می‌کنند. سپس به داخل اتاق آمده و در حالی که بنده در حال استراحت بودم، اقدام به بستن دست و دهان و چشمان من کردند. یک نفر از آنها با میله آهنی ضربه‌ای به گردنم زد و با تهدید اقدام به گرفتن کلید یکی از گاوصندوق‌ها کرد. پس از سرقت تمامی محتویات داخل اولین گاوصندوق، دومین گاو صندوق را که کلیدش نزد پسرم بود و در زمان سرقت در خارج از کشور بود را با خود بردند.»

دستگیری پنج مجرم سابقه‌دار

با توجه به شیوه و شگرد سرقت‌های انجام شده، کارآگاهان با انجام چهره‌نگاری و بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار به ویژه در ارتباط با ارتکاب جرایم خشن و سرقت‌های به عنف موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه‌دار در زمینه سرقت‌های به عنف به نام سعید (۳۰ ساله) شدند که بارها به اتهام ارتکاب جرایم به عنف دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی تصویر سعید توسط شکات پرونده، شناسایی دیگر اعضای گروه سارقین در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و چهار بچه محل سعید در منطقه شهریار بنام‌های «پرویز . ب» (۲۵ ساله) ، «بهزاد . ن» (۲۷ ساله) ، «وحید . الف» (۲۶ ساله) و «علیرضا . م» (۲۵ ساله) ، به عنوان دیگر اعضای گروه سارقین به عنف منازل مورد شناسایی قرار گرفتند. بررسی سوابق هر چهار نفر آنها نیز نشان داد که بارها به اتهام ارتکاب جرایم خشن به ویژه سرقت‌های به عنف منزل، زورگیری و کیف‌قاپی بارها دستگیر و روانه زندان شدند.

با شناسایی تمامی اعضای گروه، هر پنج متهم در چند عملیات همزمان در داخل مخفیگاه‌هایشان در منطقه شهریار دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. سرکرده گروه (سعید) و همدستانش که در برابر دلایل و مدارک ارائه شده از سوی کارآگاهان و همچنین پس از شناسایی دقیق از سوی دو شاکی چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشتند، صراحتا به سرقت‌های به عنف هر دو منزل در مناطق ویلاشهر و مرزداران و همچنین سرقت‌های مشابه در فردیس، کرج، رباط کریم و شهریار اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این نکته که محل سکونت افراد به هیچ عنوان محلی مناسب برای نگهداری اموال باارزش آن هم به مبلغ بیش از دو میلیارد تومان حتی در داخل گاوصندوق نیست، در توضیح پرونده سرقت مرزداران گفت : «در تحقیقات به عمل آمده از متهمین مشخص شد که اعضای این گروه با اطلاع دقیق از وجود دو گاوصندوق در داخل منزل و پس از به دست آوردن کلید منزل شاکی اقدام به ارتکاب این سرقت کرده‌اند که در حال حاضر اقدامات پلیسی در جهت دستگیری یکی از بستگان شاکی پرونده که با این افراد در جهت سرقت دو میلیارد تومانی مشارکت داشته و در حال حاضر متواری است، در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.«

سرهنگ داوود فرد، در پایان گفت: «با توجه به سوابق اعضای این گروه در ارتکاب جرایم خشن و اعتراف صریح آنها به ارتکاب سرقت‌های به عنف در تهران و سایر شهرستان‌های اطراف تهران و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر پنج نفر از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است. لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»

* دستور انتشار بدون پوشش تصویر این ۵ متهم خشن توسط مقام محترم قضایی صادر شده است

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس