تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دانشجوی دانشکده‌ فنی و مهندسی واحد دامغان موفق به طراحی و ساخت دستگاه شبیه‌ساز مادون قرمز با هدف رفع مشکل در کلاس‌های آموزشی برای استفاده از کنترل ویدیو پرژکتور شد. به گزارش ایسکانیوز، دستگاه شبیه‌ساز فرستنده‌ مادون قرمز از سوی دانشجوی مهندسی برق و الکترونیک دانشکده فنی و مهندسی واحد دامغان با موفقیت طراحی […]

[ad_1]

دانشجوی دانشکده‌ فنی و مهندسی واحد دامغان موفق به طراحی و ساخت دستگاه شبیه‌ساز مادون قرمز با هدف رفع مشکل در کلاس‌های آموزشی برای استفاده از کنترل ویدیو پرژکتور شد.

به گزارش ایسکانیوز، دستگاه شبیه‌ساز فرستنده‌ مادون قرمز از سوی دانشجوی مهندسی برق و الکترونیک دانشکده فنی و مهندسی واحد دامغان با موفقیت طراحی و ساخته شد. این دستگاه می‌تواند با دریافت امواج مادون قرمز و مدولاسیون آن، اقدام به شبیه سازی امواج کرده و امواج متناظر و مشابه با آن را ایجاد کند.

علی صدری دانشجوی مبتکر واحد دامغان در این باره به آنـــا گفت: «این دستگاه با هدف رفع مشکل در کلاس‌های درسی دانشگاه برای استفاده از کنترل‌های ویدوئوپرژکتور ساخته شده است که با نصب آن دیگر نیازی به استفاده از کنترل برای بهره‌بردای از ویدئوپرژکتور نیست و می‌تواند با ارسال امواج مشابه‌ کنترل به استفاده بهتر از ویدیوپرژکتور کمک کند.»

این دستگاه به مدیریت دکتر مجتبی شکوهی‌نیا و با راهنمایی دکتر سیدجواد محمدی بایگی ساخته شده است.

شبیه‌ساز فرستنده مادون قرمز در همه کلاس‌های دانشکده فنی و مهندسی نصب و آزمایش شده و صحت عملکرد آن به تایید مجموعه‌ مدیریت دانشکده‌ فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان رسیده است.

این دستگاه در ۸ ماه و با هزینه هشت میلیون ریال ساخته شده است.

۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس