تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر کار و رفاه‌اجتماعی دستورالعمل تعیین سقف حقوق و مزایای مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و هیات نظارت صندوق‌ها و سازمانهای تابعه وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی را برای اجرا ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا، هیات امنای  صندوق‌ها و سازمانهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سقف حقوق و مزایای مدیران عامل، اعضای […]

[ad_1]

وزیر کار و رفاه‌اجتماعی دستورالعمل تعیین سقف حقوق و مزایای مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و هیات نظارت صندوق‌ها و سازمانهای تابعه وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، هیات امنای  صندوق‌ها و سازمانهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سقف حقوق و مزایای مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و هیات نظارت را در چارچوبهای قانونی حقوق‌ها در سال ۹۵ تصویب کردند که پس از آن، شورای حقوق و دستمزد نیز  مصوبه مذکور را تایید کرد.

در دستور العمل تعیین سقف حقوق و مزایای مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و هیات نظارت آمده است: «حقوق و مزایای مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و اعضای هیات نظارت صندوقها و سازمانهای بیمه و بازنشستگی تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری ، سازمان بیمه سلامت ایرانیان، صندوق بازنشستگی شرکت ملی فولاد ایران، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر) که در این دستورالعمل به اختصار سازمان نامیده می‌شوند ، به استناد ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (ت) ماده (۸) اساسنامه سازمان تامین اجتماعی بر اساس مقررات این دستور العمل قابل پرداخت است.

حقوق، امتیاز شغل و مزایای غیر مستمر ماهانه مشمولان این دستورالعمل بر اساس حاصل جمع امتیازات ناشی از ارزشیابی ویژگیهای شغل، شاغل  و کیفیت خدمات انجام شده مندرج در امتیازت شاغل مشمولان این دستورالعمل با اعمال ضریب ریالی تعیین می‌شود.

تبصره – ضریب ریالی این دستورالعمل در سال ۱۳۹۴ و سالهای بعد به میزان ضریب ریالی موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری است.

  امتیاز ات شاغل مشمولان این دستورالعمل بر اساس مجموع امتیازات،  میزان تحصیلات، سابقه خدمت و تجربه مفید به شرح ذیل تعیین می‌شود:

الف – تحصیلات:

پزشک فوق تخصص – فوق دکتر تخصصی ۱۰/۰۰۰ امتیاز

پزشک متخصص ۹/۰۰۰ امتیاز

دکتر تخصصی  ۸/۰۰۰ امتیاز

دکتر حرفه‌ای – پزشک عمومی ۷/۰۰۰ امتیاز

فوق لیسانس ۶/۰۰۰ امتیاز

ب- تجربه مفید:

 به ازای هر سال تجربه مفید ۲۸۰ امتیاز ، مدت خدمت در یکی از سمتهای مدیریت حرفه‌ای، مدیریتهای سیاسی موضوع ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری، عضویت در مجمع عمومی و هیات مدیره یا ارکان نظیر در شرکتهای دولتی، شوراها و شوراهای عالی، هیاتهای نظارت سازمان تابع این دستورالعمل یا تصدی سمت مدیر عامل تجربه مفید تلقی می شود. خدمت در سمتهای مشابه به تشخیص هیات امنا تجربه تلقی می‌شود.

 ج- سابقه خدمت:

 به ازای هر سال سابقه خدمت قابل قبول ۲۰۰ امتیاز ، سوابق خدمتی قابل تلقی می شود که بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری یا آیین نامه استخدامی سازمان محل خدمت از لحاظ بازنشستگی جزو سابقه خدمت قابل احتساب باشد.

 مدتی که به عنوان تجربه مفید محاسبه شده به طور مضاعف جزو سابقه خدمت قابل احتساب نیست و مدت سابقه خدمت و تجربه مفید تا سقف قابل احتساب است.

امتیاز شغل مشمولان این دستورالعمل به شرح امتیازات مندرج در جدول زیر تعیین می‌شود:

 جدول – امتیازات شغل

امتیازات شاغل اعضای هیات نظارت بر طبق امتیازات شاغل مشمولان تعیین می‌شود و امتیاز شغل و فوق‌العاده بهره‌وری آنان حداکثر معادل ۶۰ درصد فوق العاده‌های متناظر اعضای هیات مدیره در سازمان مربوط است که به تصویب هیات امنا می رسد. فوق العاده‌ها و هزینه‌های موضوع ماده (۱۰ ) نیز به این گونه اعضاءقابل پرداخت است.

 تبصره – اعضای هیات نظارت که به صورت غیر تمام وقت خدمت می‌کنند، به نسبت ساعات کار انجام شده از حقوق و مزایای اعضای هیات نظارت تمام وقت سازمان مربوط بهرمند می شوند.

   به مشمولان این دستورالعمل فوق العاده‌ها و هزینه ‌های زیر نیز در صورت استحقاق قابل پرداخت است:

– فوق العاده روزانه ماموریتهای داخل کشور بر مبنای یک سی ام حقوق ، فوق العاده شغل و مزایای غیر مستمر ماهیانه بابت هر روز ماموریت پرداخت می شود.

– فوق العاده ماموریت خارج از کشور بر اساس مقررات مورد عمل درباره مدیران متناظر در شرکت های دولتی پرداخت می‌شود.

– کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد بر طبق مقررات مورد عمل در مورد کارکنان رسمی تابع قانون مدیریت خدمات کشوری قابل پرداخت است.

– پاداش عملکرد سالیانه اعضای در صورت عملکرد رضایت بخش آنان به تشخیص هیات امنا معادل یک  ماه حقوق، امتیاز شغل و مزایای غیر مستمر ماهیانه است.

 حداکثر حقوق و امتیاز شغل نباید از هفت برابر (۷ ) حداقل حقوق کارکنان شاغل مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری که هر سال توسط هیات وزیران اعلام می‌شود، تجاوز کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کسور بازنشستگی، حق بیمه درمان، سهم بیمه درمان پایه و سهم پس انداز مشمولان این دستورالعمل اعم از سهم کارفرما و شخص بر طبق مقررات مربوط کسر و به سازمان های ذیربط پرداخت می شود.

 مسئولیت صحت اجرا ی دستورالعمل با مدیر عامل و نظارت بر عهده هیات امنا است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس