تاریخ انتشار: ۰۸ خرد ۱۳۹۴

.به راستی علت این همه هیاهو، جنجال و تندروی در مقابل سکوت و مظلومیت تیم مذاکره کننده چیست؟ آیا واقعاً آنچه که می‌گویند و می‌نویسند و با آن دل مردم را خالی می‌کنند درست است؟.  به گزارش گذارنیوز  هرچه به زمان ضرب الاجل توافق هسته‌ای بیشتر نزدیک می‌شویم حملات همه جانبه به مذاکرات هسته ای […]

.به راستی علت این همه هیاهو، جنجال و تندروی در مقابل سکوت و مظلومیت تیم مذاکره کننده چیست؟ آیا واقعاً آنچه که می‌گویند و می‌نویسند و با آن دل مردم را خالی می‌کنند درست است؟.

جلیلی

 به گزارش گذارنیوز  هرچه به زمان ضرب الاجل توافق هسته‌ای بیشتر نزدیک می‌شویم حملات همه جانبه به مذاکرات هسته ای و بیانیه لوزان و عملکرد دولت یازدهم بشدت توسط اقلیتی دلواپس که کاندیدای آنها در انتخاب سال ۱۳۹۲ با اقبال عمومی مواجه نشد انجام می‌شود.
مدعیان و منتقدانی که نتیجه عملکرد هشت ساله آنها چیزی جزء فقر و فساد و فلاکت برای ملت ایران ارمغانی نداشت از همه روش های ممکن و موجود مانند مستندات صدا وسیما گرفته تا رسانه‌ها و سایت های متعدد، از ساخت کلیپ گرفته تا تریبون های عمومی، از دادکشیدن سر وزیر امورخارجه گرفته تا نقل‌قول دروغ از معاون او استفاده می‌کنند و این کارها را با پشت گرمی و اطمینان از عدم تعقیب و برخورد و بهره مندی از مصونیت‌ها انجام می‌دهند.
در این راستا با راست و دروغ بافتن‌ها و تلاش مضاعف برای ارتباط دادن موضوع توافق هسته ای به غیرت و غرور مردم و سو استفاده از احساسات پاک دینی و مذهبی ملت در تلاشند تا هر طور که شده آنها را نسبت به آنچه که در حال جریان است دلسرد و ناامید کنند.
به راستی علت این همه هیاهو، جنجال و تندروی در مقابل سکوت و مظلومیت تیم مذاکره کننده چیست؟ آیا واقعاً آنچه که می‌گویند و می‌نویسند و با آن دل مردم را خالی می‌کنند درست است؟ بررسی آنچه که در هشت سال حکومت‌داری آنها در زمینه مسائل هسته‌ای اتفاق افتاده است می‌تواند میزان درستی و صداقت شان را مشخص کند.
بایکوت رسانه‌ای منتقدان و ممنوعیت هرگونه نقد سیاست هسته ای و برخورد امنیتی و قضایی با منتقدان در زمان سعید جلیلی را با میزان انتقادات، تجمعات اعتراض آمیز اعم از قانونی و غیر قانونی، توهین و اتهام‌های امنیتی به تیم مذاکره‌کننده و طرفداران آنها، برگزاری جلسات مناظره در صدا و سیما و دهها مورد دیگر در این دو دوره را با هم مقایسه کنید!
دستاورد تیم قبلی در مذاکرات چه بوده است؟ تیم قبلی در مذاکرات یک کار را خوب انجام میداد و آن تعیین محل مذاکرات بود. یک روز استانبول، یک روز بغداد و یک روز قزاقستان! با ارائه یک بسته پیشنهادی جهت حل مشکلات جهانی، مشغول مذاکره بودند و ملت شاهد قطعنامه‌ها و تحریم های ظالمانه و خانمان سوز بیشتر! ملت هر روز فقیرتر و شاید اورانیوم غنی‌تر!
فساد گسترده ناشی از تحریم های ظالمانه و کاسبی پر منفعت عده‌ای زالو صفت در همه زمینه های زندگی مردم از غذا و دارو گرفته تا نفت و صنعت و….. نتیجه سیاست‌های هسته‌ای پنهان و ضد منافع ملی تیم قبلی بود. نگاهی به بیانیه تهران و اندک توافقی که در زمینه مسائل هسته ای با میانجیگری کشور های ترکیه و برزیل حاصل شد (که هیچگاه اجرا نشد) و خوشحالی زایدالوصف دلواپسان نشان می‌دهد که این جماعت فقط و فقط به فکر منافع جناحی هستند تا منافع ملی. جای تعجب است آنچه را که در سال‌های گذشته خود انجام می‌دادند امروز برای تیم مذاکره کننده خط قرمز است!
و تاسف‌بارتر اینکه این جماعت هیچ‌گاه لب به اعتراض نگشود و چشم و گوش بسته از همه تصمیمات غلط حمایت کرد تا بشود آنچه که شد و قصه هزاران غصه مردمان این سرزمین گردید اما امروز هر آنچه که می‌خواهند می‌گویند و می‌نویسند و کسی هم نباید به آنها از گل بالاتر بگوید!
دستاوردهای دولت در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سلامت را بطور بی‌رحمانه مورد انتقاد قرار داده و با سیاه‌نمایی زایدالوصف و سانسور فعالیت‌های دولت سعی در ناکارآمد جلوه دادن دولت هستند، آزاد شدن میلیاردها دلار ثروت این کشور از دست بیگانگان را به سخره می‌گیرند…. ولی اگر خودشان کوچکترین توفیقی داشته باشند در بوق و کرنا می‌کنند. اینها همه نشان می‌دهد برای این جماعت فقط منافع جناحی مهم است نه منافع ملی.
بعد از تحریر:
جماعت دلواپس در ظاهر انسان های مقید و اهل احکام و عبادات فردی هستند اما در عدم رعایت حقوق دیگران بویژه کسانی که با آنها هم عقیده نیستند بشدت کوتاهی و قصور دارند و ارزشی برای حق الناس قایل نیستند. تهمت زدن، غیبت کردن، دروغ گفتن و… در مرام آنها آزاد است و قبحی برای آن قایل نیستند. شاید با یک نگاه تاریخی بتوان نمونه آنها را در تاریخ صدر اسلام بویژه زمان حکومت حضرت امیرالمومنین علی (ع) مشاهده کرد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس