تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر فانی در جلسه مشترک شوراهای آموزش و پرورش و شورای اداری استان ایلام با تشریح خدمات دولت در عرصه‌ سیاست خارجی اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای و برجام دستاوردهای خوبی داشت که یکی از آن‌ها زدودن اسلام هراسی و ایران‌هراسی در نظام بین‌الملل و به رسمیت شناخته شدن صنعت هسته‌ای […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر فانی در جلسه مشترک شوراهای آموزش و پرورش و شورای اداری استان ایلام با تشریح خدمات دولت در عرصه‌ سیاست خارجی اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای و برجام دستاوردهای خوبی داشت که یکی از آن‌ها زدودن اسلام هراسی و ایران‌هراسی در نظام بین‌الملل و به رسمیت شناخته شدن صنعت هسته‌ای برای ایران اسلامی و لغو قطعنامه‌های به ناحق تصویب شده بود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به تیم هسته‌ای ایمان کامل داریم، تصریح کرد: امروز نظام بین‌الملل به این نتیجه رسیده است که حضور ایران برای حل منازعات بین‌المللی ضروری است که توفیقی بزرگ به شمار می‌رود.

فانی با بیان اینکه موقع تحویل دولت تورم بالای ۴۰ درصدی داشتیم و کشور از رکود تورمی رنج می‌برد، تصریح کرد: تورم ۴۰ درصدی قبل از دولت تدبیر وامید امروز تک‌رقمی شده و بازار ثبات پیدا کرده و رشد اقتصادی بیشتر از ۴ درصد را شاهد هستیم که مردم دیگر ناچار نیستند دلار، طلا و سکه بخرند.

فانی حاکمیت آرامش و امید به آینده را دستاورد دولت در سیاست داخلی دانست و گفت: این به مفهوم نبود مشکلات در جامعه نیست و همه واقفیم که مشکل اصلی جامعه بیکاری است که همه باید کمک کنیم تا حل شود.

وزیر آموزش و پرورش نگاه دولت و به طبع آن آموزش و پرورش را تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی دانست و گفت: در این دولت معلمان به خاطر اعتراض به وضعیت معیشتی مواخذه نمی‌شوند.

فانی ادامه داد: خدمات دولت در حوزه سلامت مثال‌زدنی است و اقدامات خوبی انجام شده که برخی سران دولت‌های خارجی در جلسات، اعلام کرده‌اند که مایل به استفاده از تجربیات ما در این عرصه هستند.

وی با تأکید بر اینکه کارهای بسیار خوبی در عرصه کشاورزی و صنعت انجام‌گرفته است، تصریح کرد: رییس‌جمهور و دولت تدبیر وامید به وعده‌های خود به مردم پایبند است و توفیقات خوبی در تحقق آن‌ها داشته است.

وزیر آموزش و پرورش فلسفه‌ شوراهای آموزش و پرورش را تمرکززدایی فعالیت‌ها عنوان کرد و گفت: امسال ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرش خواهند شد و سیاست آموزش و پرورش پذیرش از بوم برای بوم است تا مشکلات نقل و انتقالات فرهنگیان نیز کمتر شود.

وی از استخدام ۱۰ هزار نفر دیگر از دارندگان مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس از دانشگاه‌های دیگر خبر داد و گفت: این آزمون استخدامی در شهریور یا مهر انجام خواهد گرفت و پذیرفته‌شدگان یک سال در دانشگاه‌های فرهنگیان آموزش‌های لازم را خواهند دید.

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس