تاریخ انتشار: ۱۱ بهم ۱۳۹۴
سه استان، بدون امکان ارائه لیست انتخاباتی؛

وضعیت انتخاباتی و آرایش سیاسی در استان‌های مختلف کشور تاکنون بدین ترتیب پیش می رود که در سه استان امکان ارائه لیست انتخاباتی وجود ندارد.

به گزارش “گذارنیوز”  در حالی که سیاست‌گذاران پایتخت‌نشین از این می‌گویند که در هر شرایطی باید در انتخابات شرکت کرد و لیست انتخاباتی ارائه داد، اما وضعیت در برخی استان‌ها به‌گونه‌ای نیست که امکان شرکت همه سلیقه‌ها وجود داشته باشد؛ چه آنکه استان کرمانشاه با هشت نماینده در مجلس، استان گیلان با سیزده نماینده در مجلس و استان لرستان با ۹ نماینده در مجلس از کمترین حق ممکن برای داشتن نماینده اصلاح‌طلب در مجلس برخوردارند و چهره‌های اصلاح‌طلب و اعتدالگرای این مناطق همگی پشت درهای شورای نگهبان مانده‌اند.

به این ترتیب اگر روز شانزده بهمن تغییری در وضعیت تایید صلاحیت‌ها ایجاد نشود، امکان ارائه لیست انتخاباتی در این سه استان کشور وجود ندارد و سی و دو کرسی مجلس قبل از انتخابات تقدیم اصولگرایان خواهد شد.

این اتفاق در حالی افتاده است که در این استان‌ها چهره‌های اصولگرا و به خصوص نزدیک به احمدی‌نژاد به وفور تایید صلاحیت شده‌اند و برنامه‌های خود را برای ورود به مجلس آغاز کرده‌اند.

وضعیت آرایش اصلاح طلبان در استان‌های دیگر را از لینک‌های زیر ببینید:

استان همدان
استان چهارمحال و بختیاری
استان اصفهان
استان فارس
استان آذربایجان شرقی
استان خراسان رضوی
استان خراسان جنوبی
استان سیستان و بلوچستان
استان کرمان

 

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس