تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از ساری،محمود واعظی درخطبه نماز جمعه امروز ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، اظهار داشت:  دولت تلاش می کند که کشور را آنچه که نظر امام و رهبری بوده اداره کند. وی افزود: نظر ولی فقیه این است تا کشور در سایه امنیت ، […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از ساری،محمود واعظی درخطبه نماز جمعه امروز ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، اظهار داشت:  دولت تلاش می کند که کشور را آنچه که نظر امام و رهبری بوده اداره کند.


وی افزود: نظر ولی فقیه این است تا کشور در سایه امنیت ، آرامش و ثبات اداره شود با توجه به همین امر اتحاد و همدلی در میان سه قوه در کشور به خوبی شکل گرفته و امنیت در داخل کشور حاکم است.


 


وزیر ارتباطات و فناوری و اطلاعات ، گفت: امروزه در سایه تعامل بین قوای سه گانه شاهد امنیت سیاسی در داخل کشور هستیم و روابط خارجی ایران نیز دارای ثبات مطلق شده است.


 


وی  عنوان کرد: بسیاری از مسائل خارجی ایران رفع شده و با همسایگان خود به جزء کشور عربستان روابط خوبی داریم .


 


واعظی  بااشاره به اینکه مذاکرات هسته ای را دولت مرتفع کرده و تحریم ها برداشته شده است؛ افزود: امروزه بسیاری از تحریم ها در زمینه مختلف صنعت، بیمه، حمل و نقل و روابط بانکی ما رفع شده است که این امرحاصل همدلی و تعامل میان ملت و دولت است و قوای سه گانه نیز تحت زعامت رهبری ، کشور را اداره می کند.


 


وی به سخنان رهبری درباره تیم مذاکره کننده در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت:  مقام معظم رهبری در سخنانشان اشاره کردند که تیم مذاکره کننده آنچه در توان داشت برای منافع کشور تلاش کرد اما روی سخنم به بد عهدی های دشمن است.


 


واعظی ادامه داد: امسال رهبری شعارسال را به ما هدیه کرده است و دولت به دنبال رفع مشکل معیشتی وایجاد اشتغال ، بازگرداندن واحدهای تولیدی تعطیل شده به چرخه تولید است.


 


وزیر ارتباطات و فناوری و اطلاعات افزود: دولت کارخانجاتی را که در ۸ سال گذشته تعطیل بوده را به چرخه تولید بازگرداند و با تمام وجود تلاش می کنیم تا دراستای شعاری رهبری مبنی بر اقدام و عمل حرکت کنیم.


 


وی به رشد ۸٫۸ درصدی در بخش صنعت اشاره کرد و گفت: مقرر شده تا پایان سال هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در استان های کشور راه اندازی شود که از این میزان تاکنون ۱۳۰۰ واحد تولیدی راه اندازی شد.


 


واعظی ، عنوان کرد: دولت در برنامه های امسال خود خرید ۶ میلیون تن گندم را پیش بینی کرده بود که تاکنون ۱۱ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است و در حال حاضر ظرفیت ۷۰۰ روز ذخیره گندم داریم.


 


وی ادامه داد: از این میزان خرید گندم تاکنون ۷۶ درصد طلب گندم کاران پرداخت شده است و ۲۴ درصد مابقی در آینده ای نزدیک پرداخت می شود.


 


واعظی با اشاره به اینکه صادرات ۹۷۰ هزار بشکه در روز به ۳ میلیون و ۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است، گفت: رشد اقتصادی کشور ۴٫۴ دهم مثبت بوده است .


 


وی ، افزود: ما به دنبال این هستیم تا از این فضا برای معیشت مردم استفاده کنیم و ایجاد اشتغال برای مهم تلقی می شود ، بنابراین بنا داریم ۵۰۰ تا ۶۰۰  هزارشغل در کشور ایجاد کنیم.


 


واعظی به ظرفیت های مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران در خدمت اقتصاد کشور بوده و نیروی انسانی آن نیز در خدمت پیشبرد نظام است .


 


وی ادامه داد: اقتصاد مازندران از معدل کشور بیشتر شده و تورم و اشتغال یک درصد از میانگین کشوری کاهش یافته است.


 


وزیر ارتباطات و فناوری و اطلاعات عنوان کرد: در حوزه زیر ساخت تحول ایجاد شده و در سه سال هفت هزار و ۳۹۰  میلیارد ریال برای زیر ساخت آی سی  تی استان مازندران هزینه کردیم که به همان ترتیب پهنای باند۴ برابر شده است.


 


وی از افتتاح  ۸ پروژه در حوزه ارتباطات مازندران  در این سفر خبر داد و گفت: که حجم سرمایه گذاری برای این پروژه ها سه هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال است.


 


واعظی با بیان اینکه در هفته دولت حدود هزار میلیارد تومان پروژه های مختلف سرمایه گذاری شده است، افزود: بنا داریم تا پایان سالجاری شش هزار و ۴۰۰ میلیارد سرمایه گذاری در حوزه فناوری و اطلاعات در استان داشته باشیم .


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس