تاریخ انتشار: ۲۰ آبا ۱۳۹۴

هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در جلسه اول تا سوم کیفرخواست ۲۳۷ صفحه‌ای این پرونده قرائت شد و در جلسات چهارم تا ششم  رسیدگی به این پرونده نیز بیش از ۶۰ صفحه از دفاعیات ۲۰۰ صفحه‌ای بابک زنجانی متهم ردیف اول قرائت شد.

در جلسه هفتم محاکمه بابک زنجانی نیز مرتضی تورک معاون دادستان تهران به ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال متهم نفتی پرداخت.

۹:۱۵

وکیل شرکت اچ کی در جلسه دادگاه امروز گفت: بحث شرکت نفت وصول بیت المال به صورت نقد است/ در مقام پاسخگویی به بابک زنجانی، وی در دفاعیات بیشتر به حواشی و مسائل جنبی پرداخته است/ دادسرای عمومی و انقلاب تهران در این پرونده زحمات زیادی متحمل شده است.

۹:۳۰

وکیل اچ کی به نقل از یکی از دوستان بابک زنجانی: اینکه او ارز بانک مرکزی را در دوران سربازی جابجا می‌کرده را قبول ندارم/ من خودم صبح‌ها او را با موتور به پادگان می‌بردم و عصر ها دوباره دنبال او می رفتم.

۹:۴۰

وکیل شرکت اچ کی: بابک زنجانی مدعی است راننده مرحوم نوربخش بوده،این ادعا صحت ندارد / مسئولین بانک مرکزی به بابک زنجانی میلیون ها دلار برای پخش کردن نداده‌اند/عمده شکایتمان از بابک زنجانی است.

به دلیل شکایت شرکت نفت از دو متهم دیگر پرونده، به دستور قاضی صلواتی دو متهم وارد دادگاه شدند.

۹:۴۵

وکیل شرکت اچ کی: آقای قاضی، جزییات ۱۱ فقره قرارداد زنجانی با شرکت نفت قرائت شود؟

قاضی صلواتی:بخوانید.

بابک زنجانی:قراردادی وجود ندارد که بخواهد قرائت شود.

۱۰:۰۰

وکیل اچ کی:متهم برای خرید ۳۵ درصد سهام بانک پارسیان با یک شرکت خودرو ساز مذاکره کرده بود/چون قرارداد به نتیجه نمی‌رسد ۳۰۰ دستگاه خودرو و چندین فقره چک از شرکت خودرو ساز دریافت می‌کند.

۱۰:۱۵

وکیل اچ کی:مطالبات ما از بابک زنجانی در بخش نفت کوره و نفت خام است/میزان مطالبات ۱۵۰۰۷۳۷۷۲۴ دلار/مطالبات شرکت نفت در بخش میعانات گازی پرداخت شده است/بانک مرکزی ۲۷۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون یورو به حساب بانک FIIB برای پرداخت به پیمانکاران پرداخت کرده که وی فقط ۶۶۰۰۰۰۰۰۰ یورو رو پرداخت کرده/تمام دستور پرداخت ها قبل از تحریم بانک FIIB بوده است.

وکیل شرکت اچ کی:تمکن مالی که زنجانی ادعای آن را دارد از منابع شرکت نفت و شرکت “ن” و … است.

۱۰:۲۰

وکیل شرکت اچ کی:وقفه ای که در پرداخت پول پیمانکاران (پول نزد بانک FIIB بوده است) در پارس جنوبی ایجاد شد صدمه بزرگی به کشور زد/ در آن زمان قطر از میدان‌های مشترک استفاده مناسبی کرد.

۱۰:۳۰

اعلام ۱۵ دقیقه تنفس با دستور قاضی.

۱۰:۴۵

وکیل اچ کی: در این پرونده زنجانی حداقل ۲۴ فقره سند و سوئیفت بانکی را جعل کرده است/جعل پیام‌های سوئیفتیی به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو

۱۰:۵۵

وکیل اچ کی:زنجانی به یکی از کارمندان خود در هلدینگ سورینت کیش ایمیل می‌زند که مبلغ ۸ میلیارد و ۲۷۰ میلیون یورو رو به عنوان وام از بانک HSBC در سوابق بانک FIIB ثبت کنید/ این عملیات در دفتر بانک FIIB در مالزی انجام نمی‌شود و در دفتر شرکت هلدینگ در شهرک غرب تهران انجام می‌شود.

۱۱:۰۵

وکیل اچ کی:بابک زنجانی مدعی می‌شود یک میلیارد دلار در بانک مرکزی تاجیکستان موجودی دارد/ در مراجعه نمایندگان بانک مرکزی و دادستانی تهران به تاجیکستان مشخص می‌شود چنین وجهی وجود ندارد.

۱۱:۱۵

وکیل اچ کی: اینکه اقای زنجانی در جلسه قبل دادگاه گفت نمی‌خواهم ساعت و انگشترم را اقای “ز” دست کند باید گفت در این پرونده بحث شخصی نداریم/  پرونده، پرونده بیت المال است

۱۱:۴۵

هشتمین جلسه دادگاه پایان یافت.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس