تاریخ انتشار: ۳۰ خرد ۱۳۹۴

نخست وزیر عراق در سفر خود به ایران که فقط چند ساعت به طول انجامید، با مسئولان این کشور درباره راههای مقابله با افکار داعش بحث و کفتگو کرد و حمایت چهار مسئول بلند پایه ایران را به دست آورد. به گزارش پایگاه خبر گذارنیوز روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در شماره امروز خود در گزارشی […]

نخست وزیر عراق در سفر خود به ایران که فقط چند ساعت به طول انجامید، با مسئولان این کشور درباره راههای مقابله با افکار داعش بحث و کفتگو کرد و حمایت چهار مسئول بلند پایه ایران را به دست آورد.

العبادی

به گزارش پایگاه خبر گذارنیوز روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در شماره امروز خود در گزارشی به قلم حمزه مصطفى با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر عراق به ایران نوشت: با وجود این که سفر حیدر العبادی به تهران، فقط بیشتر از چند ساعتی به طول نینجامید، اما العبادی در جریان آن دیدارهای زیادی با مسئولان ایران داشته که محور آن، روابط دو جانبه، مسائل منطقه و پرونده تروریسم بوده است.

گزارش الشرق الاوسط حاکی است: در بیانیه های جداگانه ای که دفتر العبادی درباره این دیدارها با مسئولان ایرانی منتشر کرد، آمده است: عراق، حمایت جمهوری اسلامی را در جنگش با داعش به دست آورده است. علاوه بر این، در این دیدارها درباره مسائل دو جانبه و در راس آنها، روابط اقتصادی بحث و گفتگو شده است.

در این زمینه سعد الحدیثی سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق در اظهاراتی به روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: «ایران در زمینه های مختلف سیاسی، نظامی و اقتصادی، کمکهای بزرگی به عراق کرده همچنین از این کشور در جنگش علیه داعش حمایت کرده است».

وی افزود: مسائل اصلی و مهمی که این سفر آنها را شامل شده است، ادامه حمایت از عراق در زمینه های مختلف و تلاش برای مقابله با اندیشه تروریسم و همچنین مسائل مهم دو کشور در سطح منطقه و جهان بوده است».

الشرق الاوسط نوشت: ناظران سیاسی در بغداد پایتخت عراق، معتقدند: العبادی که در حرکت به سمت اقدامات اصلاحی اش در داخل عراق پس از بازگشت به بغداد اعلام کرد جنگ آینده اش در دو سمت وسو خواهد بود نخست مقابله با داعش و دیگری مبارزه با فاسدان.

به نوشته الشرق الاوسط، وی در بیانیه خود به مناسبت حلول ماه رمضان خطاب به عراقی ها گفته بود «با تبریک حلول ماه پرعظمت رمضان، با شما عهد می بندم که تمام تلاش را برای از بین بردن گروههای تروریستی که عراقی ها را به قتل رساندند وآنها را مجبور به ترک خانه و کاشانه کردند و همچنین مقابله با فاسدانی که بر اموال عمومی و ارزاق فقرا دست درازی کردند، بکار گیرم».

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس