تاریخ انتشار: ۰۵ فرو ۱۳۹۴

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان این که در مراحل نهایی مذاکرات هستیم، گفت: در سال جدید حتما به توافق خواهیم رسید، البته باید دید آخرین مواضع طرف مقابل چیست. به گزارش گذارنیوز، حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه در حاشیه مراسم ترحیم مادر […]

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان این که در مراحل نهایی مذاکرات هستیم، گفت: در سال جدید حتما به توافق خواهیم رسید، البته باید دید آخرین مواضع طرف مقابل چیست.

حمید بعیدی نژاد

به گزارش گذارنیوز، حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه در حاشیه مراسم ترحیم مادر رییس جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: مذاکرات تاکنون به خوبی پیش رفته است و امیدواریم مسایل باقی مانده نیز حل شود.
وی ادامه داد: مسایل باقی مانده فقط تحریم نیست بلکه مجموعه ای از مسایل است و اکنون تقریبا در مراحل نهایی هستیم.
مدیرکل سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا ۱۱ فروردین احتمال توافق وجود دارد یا خیر، اظهارداشت: احتمال همه چیز وجود دارد اما همه این مسایل به هم مرتبط است تحریم، غنی سازی، توسعه تحقیقات مشکلاتی است که باید با هم و در یک مجموعه حل شود.
بعیدی نژاد ادامه داد: این گونه نیست که ابتدا تحریم برطرف شود و بعد درباره مسایل دیگر صحبت کنیم بلکه همه با هم باید در یک مجموعه حل شود.
عضو تیم مذاکره کننده هسته ای خاطرنشان کرد: راه حل این مسایل پیدا شده و اگر این راه حل ها نهایی شود، می توانیم توافق جامع را داشته باشیم.
بعیدی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا طرف مقابل در مواضع خود تجدید نظر کرده است، یا خیر گفت: طرف مقابل نسبت به گذشته از مواضع خود عقب نشینی کرده و اگر این گونه نبود اصلا به این مراحل نمی رسیدیم.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی خبرگزاری ها علت توقف مذاکرات اخیر را فوت مادر رییس جمهوری اعلام کردند، یادآور شد: مطلقا این گونه نبوده است بلکه گروه ۱+۵ به هماهنگی درون گروهی نیاز داشتند و به درخواست آنها مذاکرات برای چند روز متوقف شد.
وی با اشاره به نشست گروه ۱+۵ در لندن گفت: اینها نیازمند برگزاری این جلسه بودند تا مواضع خود را هماهنگ کنند و به این دلیل مذاکرات برای چند روز متوقف شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس