تاریخ انتشار: ۱۱ خرد ۱۳۹۴

ژرار آرو سفیر فرانسه در امریکا مدعی شد مذاکرات هسته ای در دوره احمدی نژاد در ساعت اول به کوروش کبیر و در ساعت دوم به مصدق اختصاص داشت. به گزارش  گذارنیوز  آرو اظهار داشت: مذاکرات هسته ای بین سه کشور اروپایی و ایرانی ها در پاییز سال ۲۰۰۳ منجر به تلعیق برنامه غنی سازی […]

ژرار آرو سفیر فرانسه در امریکا مدعی شد مذاکرات هسته ای در دوره احمدی نژاد در ساعت اول به کوروش کبیر و در ساعت دوم به مصدق اختصاص داشت.

ژرار آرو

به گزارش  گذارنیوز  آرو اظهار داشت: مذاکرات هسته ای بین سه کشور اروپایی و ایرانی ها در پاییز سال ۲۰۰۳ منجر به تلعیق برنامه غنی سازی شد. برخی می گویند ما فرصتی مناسب را در آن زمان از دست دادیم. من نمی دانم، مورخان باید در این زمینه صحبت کنند.
وی افزود: زمانیکه احمدی نژاد رئیس جمهور شد، مذاکرات متوقف شد و من می توانم بگویم که بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ هیچ مذاکره ای صورت نگرفت.
سفیر فرانسه در آمریکا اضافه کرد: من به عنوان مذاکره کننده هسته ای فرانسه بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹، چندین بار با ایرانی ها دیدار کردم.
وی مدعی شد: در آن سال ها ایرانی ها هرگز وارد مذاکره نشدند.
آرو گفت: مذاکرات با ایران اینگونه بود، ساعت نخست به کوروش کبیر اختصاص داشت، ساعت دوم به مصدق، و ساعت سوم به حقوق مردم ایران.  این یک واقعیت است.
سفیر فرانسه در آمریکا افزود: در سال ۲۰۰۶، امریکایی ها، روس ها و چینی ها به محلق شدند و سپس نخستین قطعنامه علیه ایران با درخواست توقف غنی سازی صادر شد، اما ایرانی ها به آن تن ندادند. این خیلی مهم بود که روس ها و چینی ها با ما بودند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس