تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به توافق هسته ای ایران و برجام گفت: ایران صداقت خود را به همگان ثابت کرد اما آمریکا مثل گذشته و به روال معمول بدعهدی و پیمان شکنی کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا ، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در […]

[ad_1]

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به توافق هسته ای ایران و برجام گفت: ایران صداقت خود را به همگان ثابت کرد اما آمریکا مثل گذشته و به روال معمول بدعهدی و پیمان شکنی کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا ، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در دیدار پانگ سن سفیر چین در تهران با اشاره به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به پکن بر اهمیت سفر رئیس مجلس چین به تهران و توسعه همکاری های پارلمانی دو کشور تأکید کرد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به تشکیل گروه های دوستی – پارلمانی در مجلس شورای اسلامی، رایزنی های نمایندگان پارلمان دو کشور را با توجه به روند توسعه مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی ضروری خواند.
امیرعبداللهیان به توافق هسته ای ایران و برجام اشاره کرد و گفت: ایران صداقت خود را به همگان ثابت کرد اما آمریکا مثل گذشته و به روال معمول بدعهدی و پیمان شکنی کرد.
دستیار ویژه مجلس از نقش دولت چین در منطقه و دیدگاه واقع بینانه این کشور تشکر کرد.
امیرعبداللهیان به اوضاع کشورهای منطقه از جمله سوریه، یمن و بحرین اشاره کرد و گفت: ایران تلاش زیادی انجام داده است تا از طریق راه حل سیاسی مشکلات منطقه حل شود و برای این هدف حتی حاضر به شرکت در نشست چندجانبه حل بحران سوریه با حضر عربستان سعودی (در شرایط قطع رابطه با عربستان) و آمریکا شده و از سوی دیگر وزیر خارجه ایران طرحی ۴ ماده ای برای حل سیاسی موضوع را ارائه نموده که از سوی سازمان ملل متحد نیز به یک قطعنامه تبدیل شد.
وی تصریح کرد:ایران همواره امیدوار بوده است که بازیگران این مسئله از طریق سیاسی عمل کنند اما در عمل اینگونه نشد و حمایتی جدی از راه حل سیاسی بین حکومت و معارضه به وجود نیامد. در سوریه برخی کشورها همچنان از تروریست ها حمایت می کنند و برخی بازیگران منطقه ای و خارجی اجازه نمی دهند که سازمان ملل طرح سیاسی را پیش ببرد.
دستیار ویژه رئیس مجلس به تحولات یمن اشاره کرد و گفت: تشکیل پارلمان در هفته گذشته و حمایت میلیون ها یمنی از آن یک تحول مهم می باشد. جمهوری اسلامی ایران از این اقدام استقبال می کند.
در ارتباط با موضوع بحرین امیرعبداللهیان افزود که لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم از سوی دولت بحرین یک مسئله کاملا غیرانسانی است.
سفیر چین در تهران با اشاره به سابقه طولانی همکاری دو مجلس ایران و چین بر افزایش همکاری های دوجانبه و گسترش فعالیت ها تأکید نمود.
وی گفت که با موضع ایران در قبال سوریه موافق است و اعتقاد دارد که ایران و چین در بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی دارای زمینه های مشترک هستند.
پانگ سن افزود که حل بحران سوریه تنها از راه سیاسی می باشد و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه مورد احترام است.
وی با اشاره به مسائل بحرین و یمن گفت باید صلح و ثبات در کشورها برقرار شود تا تروریست ها از این شرایط سوء استفاده نکنند.
سفیر چین همچنین به مذاکره هسته ای ایران اشاره و اذعان کرد که ایران با صداقت تمامی وظایف خود در چارچوب برجام را انجام داده است.
وی به برخی تحریم ها اشاره کرد و گفت باید طبق برجام این تحریم ها که بیشتر مالی هستند سریع تر برداشته شوند.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، سفیر چین گفت چین از اجرای کامل برجام از سوی طرفین استقبال می کند زیرا آن را الگویی برای حل مسالمت آمیز مناقشات سیاسی می داند.

۲۰۵/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس