تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۴
حجت السلام محسن رهامی:

رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: آن‌هایی باید از حضور در انتخابات بترسند که سابقه ارتشا و دزدی دارند.

به گزارش گذارنیوز حجت‌الاسلام محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با آنا درباره اظهارات اخیر برخی شخصیت‌های اصولگرا و اظهار نگرانی از حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۴ و همچنین اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه «احزاب و چهره‌های اصلاح‌طلب در انتخابات پیش رو خط قرمز شورای نگهبان هستند»، گفت: ما نباید خیلی از این اظهارنظرها را جدی بگیریم و خود را به آن مشغول کنیم. ما باید در تلاش باشیم که مردم را با مواضع خود آشنا کنیم تا ان شاءالله فضای انتخابات در جامعه شود.

در دوره حاکمیت اصولگرایان فساد و اختلاس به اوج خود رسید. اینها بعد از کشف فسادهای وسیع دولت‌های نهم و دهم، خودشان و حامیانشان به وحشت افتادند و روش فرار به جلو را در پیش گرفتند

رهامی اظهار کرد: طبق قانون هرکسی که سابقه محکومیت نداشته باشد و مشهور به فساد و فحشا نباشد، می‌تواند در انتخابات نامزد شود.

وی تأکید کرد: آنهایی باید از حضور در انتخابات بترسند که سابقه ارتشا و دزدی دارند. دیدیم که در دوره حاکمیت اصولگرایان فساد و اختلاس به اوج خود رسید. اینها بعد از کشف فسادهای وسیع دولت‌های نهم و دهم، خودشان و حامیانشان به وحشت افتادند و روش فرار به جلو را در پیش گرفتند؛ اما مردم نشان دادند که توجهی به این اظهارات ندارند.

رهامی ادامه داد: اصلاح‌طلبی یک تفکر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که نه به دست آقای کریمی‌قدوسی و دوستانش و نه هیچ کس دیگری قابل ریشه‌کن کردن نیست.

وی با بیان اینکه «گفتمان اصلاح‌طلبی تلاش می‌کند مشکلات کشور را در چارچوب قانون و با مذاکره حل کند»، افزود: نقطه مقابل این گفتمان، جریان تندروی افراط و تفریط است که فکر می‌کند با توهین، فحاشی و تهدید می‌تواند کار را به جلو ببرد و موفق‌ شود.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه «اگر این زبان تهدید مؤثر بود در همان انتخابات ۹۲ کارساز می‌شد»، ادامه داد: این جریان تندرو هر روز منزوی‌تر می‌شود و این‌گونه اظهارات تلاش‌های مذبوحانه‌ای است که یک جریان در موضع کاهش محبوبیت اجتماعی تلاش می‌کند، پیگیری کند.

پارلمان اصلاحات که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مطرح شده است، در مرحله اولیه قرار دارد و منتظر تصمیم نهایی در این‌باره هستیم

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به اظهارات محمدجواد کریمی‌قدوسی، عضو جبهه پایداری و نماینده مشهد، درباره اصلاحات گفت: نکته مهم این است که ایشان در شورای نگهبان هیچ سمتی ندارد و بنابراین حرف‌های او فاقد هرگونه مبنای قانونی و شرعی است و تنها دیدگاه‌ خود را به عنوان یک رقیب انتخاباتی مطرح کرده است. مثل این است که بنده هم بگویم، نمی‌گذاریم اصولگرایان به مجلس بروند که حرفی غیرقانونی است چون شورای نگهبان یک معیار قانونی دارد و باید به وظیفه خود عمل کند و اگر غیر از این باشد، تخلف کرده است. چند روز پیش هم از طرف شورا اعلام کردند که آقای کریمی‌قدوسی هیچ سمتی در شورای نگهبان ندارد و سخنگوی ما هم نیست.

رهامی در ادامه این گفت‌وگو، درباره بحث تشکیل پارلمان اصلاحات که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مطرح شده است، گفت: این بحث در مرحله اولیه قرار دارد و منتظر تصمیم نهایی در این‌باره هستیم اما تلاش‌ ما بر این است که گروه‌ها و جریان‌های اصلاح‌طلب روز به روز منسجم‌تر شوند و هیچ فرد و گروهی که تفکر اصلاح‌طلبی دارد، خارج از چتر اصلاح‌طلبان قرار نگیرند.

عضو کمیته راهبردی انتخابات اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: ما به دنبال تکرار تجربه ۹۲ هستیم و اینکه حامیان آقایان روحانی، هاشمی و عارف و همچنین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات منسجم و یکدست باشند. به‌هرحال مدل و شکل کار به‌زودی به اطلاع خواهد رسید.

همچنین وی درباره معرفی نامزد از سوی اصلاح‌طلبان گفت: فعلا نمی‌خواهیم وارد مصادیق شویم؛ معرفی کردن مصادیق از سوی ما، مشکلات دیگری ایجاد می‌کند، تلاش می‌کنیم که روی معیارها کار کنیم.

نظرات شما
  1. اصولگرایان اصلا با این وضعیت نباید شرکت کنند

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس