تاریخ انتشار: ۰۱ اسف ۱۳۹۴
آیت الله غرويان:

«لاریجانی یکی از محور های اصلی اصولگرایان در انتخابات هستند. برخی از تندرو ها به منظور ایجاد تفرقه لاریجانی را تخریب می کنند.»

به گزارش “گذارنیوز”  آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه در رابطه با بحث های اخیر انتخاباتی که حول محور وحدت اصولگرایان شکل گرفته با بیان این مطلب  گفت: اصولگرایان تلاش کرده اند که به وحدت برسند. اما یک جریان تندرو ایجاد تفرقه کرد و یکی از محور های اصلی اصولگرایی که لاریجانی است را آماج تخریب خود قرار داد.
 وی در ادامه در مورد تعریف وحدت و چگونه ایجاد این فرایند گفت:  برای رسیدن به  وحدت بهتر بود اشخاص شناسنامه دار و قدیمی و  احزاب واقعی اصولگرا با هم همکاری می کردند. التبه معنای  وحدت این نیست که هرچه یک عده بگویند دیگران هم قبول کنند.
غرویان با بیان اینکه در این انتخابات اصولگرایان  به وحدت نرسیدند و اختلاف نظر دارند، گفت: جریان اصولگرایی به  وحدت مورد نظر دست پیدا نکردند. بین اصولگریان سنتی قدیمی و ریشه دار با جریان  پایداری ها اختلاف نظر وجود دارد. این دو جریان اصلا مثل هم  فکر نمی کنند؛ اگر هم الان ادعای رسیدن به  دارند فقط در حد شعار است.
این استاد حوزه و دانشگاه با  اشاره به این که لاریجانی می توانست در بحث انتخابات محور وحدت باشد گفت: اقای لاریجانی با توجه به تجربه فراوانش در مجلس و بسیار خوب و معتدل این قوه را اداره می کرد میتوانست محور وحدت باشد. اما برخی تندرو ها نگذاشتند.  برخی  افراد تفرقه انداز ، موجب این بحث ها در اصول گرایی شدند.
وی افزود: علی لاریجانی در چند سال اخیر واقعا  ثابت کرده اند  که منافع ملی  و کلان کشور را ارجح از هر چیزی می دانند و این دقیقا یعنی  مصداق بارز اصولگرایی واقعی. اما با این وجود شاهد هستیم که برخی از  تندروها ، تلاش کردند که به خیال خود  رای لاریجانی و طیف نزدیک به او را در قم از بین ببرند. این جریانات تندرو فکر کرده اند که اگر تخریب علیه لاریجانی و طیف نزدیک به وی بکنند، برای جریان تندرو رای ایجاد می شود.
غرویان در انتها در مورد مجلس آینده هم گفت: لاریجانی  و نزدیکان وی هدفی غیر از تشکیل یک مجلس قوی و خوب ندارند. در نتیجه  لاریجانی با  هر چهره دلسوز دیگری همکاری می کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس