تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مصوبه امروز مجلس باید مورد کارشناسی بیشتر قرار بگیرد و این موضوع مورد هماهنگی ستاد کل نیرو‌های مسلح نیست.

به گزارش “گذارخبر”سردار کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اخذ گواهینامه بدون گذارندن دوران سربازی گفت: بر اساس بند الف ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی که مصوبه سال ۹۰ مجلس شورای اسلامی است،‌ شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه منوط به تعیین و تکلیف خدمت سربازی است.
وی افزود: قطعا قانونگذاری حق نمایندگان مجلس است و نمایندگان برای رفع مشکلات گروهی مردم، چنین الحاقیه‌ای را تصویب کرده‌اند.
این مقام مسئول بیان داشت: اما این مصوبه باعث کاهش انگیزه جوانان به رفتن خدمت سربازی می‌شود و تامین کارکنان نیرو‌های مسلح را با مشکل مواجه می‌کند و بیشتر به نفع سربازان  متخلف (سربازان غایب و فراری)می‌باشد.
وی افزود: این مصوبه نیاز به کارشناسی بیشتر و اخذ نظرات نیرو‌های مسلح دارد و مورد هماهنگی با ستاد کل نیرو‌های مسلح نیست؛ به طور کل سعی می‌کنیم با رایزنی با نمایندگان مجلس و اعلام نظر کارشناسی و بیان آثار و تبعات این طرح، اقدام به اصلاح این مصوبه کنیم.
سردار کمالی در پاسخ به این سوال که آیا ستاد کل نیرو‌های مسلح این مصوبه را اجرایی می‌کند؟، بیان داشت: کماکان بند الف ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی به قوت خودش باقی است و اخد گواهینامه و تمدید آن منوط به تعیین و تکلیف سربازی است.
گفتنی است، امروز نمایندگان در صحن علنی امروز سه شنبه ۳ آذرماه در جریان بررسی مواد قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه الحاقیه‌ای را به ماده ۵۵ که روز گذشته تصویب شده بود اضافه کردند.
براین اساس این الحاقیه تصریح می‌کند: اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی دیگر نیازمند معافیت سربازی نخواهد بود.
این الحاقیه با ۱۲۰ رأی موافق، ۵۰ رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس