تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: دریافت هرگونه وجه از اولیاء ممنوع است و اگر به این دلیل از حضور دانش آموز در مدارس جلوگیری کنند قطعا برخورد می شود. قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا با استناد به اصلی از قانون اساسی گفت: دریافت هرگونه وجهی از اولیاء دانش […]

[ad_1]

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: دریافت هرگونه وجه از اولیاء ممنوع است و اگر به این دلیل از حضور دانش آموز در مدارس جلوگیری کنند قطعا برخورد می شود.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا با استناد به اصلی از قانون اساسی گفت: دریافت هرگونه وجهی از اولیاء دانش آموز ممنوع است؛ البته همانطور که می‌دانیم دولت هم در وضعیتی قرار دارد که نمی‌تواند سرانه دانش آموزی را به مدارس پرداخت کند.

وی افزود: مدارس طبیعتا هزینه‌هایی از قبیل آب، برق و گاز و یا برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و یا امتحانات دارند اما چون دولت نمی‌تواند سرانه دانش آموزی را بپردازد این هزینه‌ها باید از جایی تامین شوند.

نماینده مردم نوشهر در مجلس اظهار کرد: از طرفی وضعیت دولت را هم می‌دانیم. وقتی می‌بینیم قیمت نفت در چه وضعیتی قرار دارد، باید موضوع را درک کنیم البته کمک‌های مردمی از طرف اولیاء می‌تواند باشد اما الزامی برای این کار نیست و اختیاری است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اگر دانش آموزی به خاطر نداشتن پول از حضور وی در مدارس جلوگیری به عمل آید قطعا برخورد جدی با مدیریت دستگاه خواهد شد.

احمدی لاشکی با بیان این که آموزش و پرورش تلاش دارد تا براساس قانون  همه از امکان تحصیل رایگان برخوردار شوند  تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد به خاطر نداشتن پول دانش آموزی را از تحصیل محروم کند.

وی در پایان اظهار کرد: بعد از تعطیلات مجلس قطعا در این مورد پیگیری ها و رسیدگی های لازم را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس