تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گروهی از شهروندان یونانی چهارشنبه شب با برگزاری تظاهراتی در جزیره “خیوس” به حضور پرشمار پناهجویان و مهاجران در این منطقه اعتراض کردند و به دنبال این اعتراضات، پلیس محلی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان وارد عمل شد. به گزارش ایسنا، در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار مهاجر و پناهجو در یونان به سر […]

[ad_1]

گروهی از شهروندان یونانی چهارشنبه شب با برگزاری تظاهراتی در جزیره “خیوس” به حضور پرشمار پناهجویان و مهاجران در این منطقه اعتراض کردند و به دنبال این اعتراضات، پلیس محلی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان وارد عمل شد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار مهاجر و پناهجو در یونان به سر می‌برند که مقصد نهایی اکثر آنان آلمان و دیگر کشورهای ثروتمند اروپایی است.

با این حال در شرایط فعلی و با بسته شدن مرزهای کشورهای شرق اروپا و منطقه بالکان به روی مهاجران و پناهجویان، چنین کاری عملا امکان پذیر نیست.

در همین حال، بعضی از گروه‌های مدافع حقوق بشر از وضعیت اردوگاه‌های یونان انتقاد کرده و این مکان‌ها را فاقد امکانات مناسب دانسته‌اند. دولت یونان با اتکا به کمک‌های مالی اتحادیه اروپا در حال ساخت اردوگاه‌های دیگری در خاک خود برای اسکان دادن به پناهجویان است.

همزمان نیز در یکی از تازه‌ترین تنش‌ها بین شهروندان و پناهجویان در آلمان، عده‌ای از اهالی شهر “باوتسن” در شرق این کشور با شماری از پناهجویان درگیر شدند.

به گزارش رسانه‌های آلمان، این درگیری کلامی و فیزیکی چهارشنبه شب بین حدود ۸۰ شهروند و ۲۰ پناهجو رخ داد که با مداخله پلیس برای حمایت از پناهجویان پایان گرفت. پلیس آلمان پناهجویان را آغازکننده درگیری اعلام کرده و گفته است که بعضی از پناهجویان ماموران را نیز مورد حمله قرار داده‌اند.

به گزارش یورونیوز، باوتسن پیش از این نیز صحنه چنین حوادثی بوده است. در فوریه امسال، هتلی که قرار بود به محل اسکان پناهجویان تبدیل شود در آتش سوخت. این آتش سوزی عمدی نبود اما خوشحالی بعضی از ساکنان و جلوگیری آنان از ادامه کار آتش‌نشانان را در پی داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس