تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
همیشه پای کوچک زاده در میان است؛

درگیری لفظی چند نماینده٬ مجلس شورای اسلامی را متشنج کرد که باهنر با اظهارات خود سعی در آرام کردن جو مجلس داشت.

به گزارش “گذارخبر” ٬ مهدی کوچک‌زاده در حاشیه نشست علنی امروز مجلس با استناد به ماده ۲۰۴ آیین‌نامه داخلی مجلس در حالی که نمایندگان مشغول بررسی کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی بودند در تذکر آیین‌نامه‌ای اعلام کرد: تخلفات متعددی در جریان بررسی این طرح از سوی هیات رئیسه انجام گرفته است.

وی با اشاره به سخنان علیرضا منادی سفیدان که در مخالفت با این طرح صحبت‌کرده بود یادآور شد: آقای سفیدان به جای آنکه درباره طرح تحصیلات تکمیلی صحبت کنند به حمایت از دانشگاه آزاد پرداختند.

کوچک‌زاده: چرا مندی سفیدان مبرا از قانون شده است؟

کوچک‌زاده همچنین با اشاره به آیین‌نامه داخلی مجلس ادامه داد: هر نماینده‌ای که بخواهد برگه یا سندی را در میان نمایندگان توزیع کند می‌باید از هیات رئیسه تاییدیه بگیرد٬ اما آقای منادی به عنوان یکی از اعضای هیات‌رئیسه خود را از این قانون مبرا دانسته و با حرکت در لابلای صندلی‌های نمایندگان برگه‌هایی را در میان نمایندگان توزیع می‌کنند که فاقد تاییدیه هیات‌رئیسه است. سوال من این است که آیا مصوبات و قوانین داخلی مجلس تنها برای نمایندگان تدوین شده و اعضای هیات رئیسه موظف به رعایت آن نیستند.

کوچک‌زاده: چرا معاون دانشگاه آزاد کتابچه حمایت توزیع می‌کند!

کوچک‌زاده همچنین با بالا گرفتن کتابچه‌ای اعلام کرد: از دقایق ابتدایی نشست علنی امروز آقای علی عسگری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی کتابچه‌ای را با عنوان حمایت ۸۳ درصد نمایندگان مجلس از دانشگاه آزاد میان نمایندگان توزیع می‌کنند و به آنها می‌گوید که شما از عملکرد دانشگاه آزاد رضایت دارید. این در حالی است که بسیاری از نمایندگانی که امضا و عکسشان در این کتابچه آمده به بنده گفته‌اند که موضوع چیز دیگری بوده است و از این حمایت ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

کوچک‌زاده در پایان صحبت‌هایش با عصبانیت اعلام کرد: این موارد نمونه‌های دیگری از عدم رعایت قانون در مجلس است و من به این دلایل استعفا کرده‌ام و کسانی که علاقه دارند به این استعفا رسیدگی شود٬ باید دلیل آن را جویا شوند.

درخواست نمایندگان برای رسیدگی سریع‌تر به استعفای کوچک‌زاده

به گزارش ایلنا٬ همزمان با پایان گرفتن صحبت‌های کوچک‌زاده و طرح مجدد موضوع استعفا از سوی وی بسیاری از نمایندگان با صدای بلند نسبت به این رفتار نماینده تهران معترض شده و خواستار رسیدگی سریع به این استعفا شدند که در این میان غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت و عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیش از دیگر نمایندگان به چشم می‌آمدند.

پاسخ باهنر به گلایه‌های کوچک‌زاده

در ادامه محمدرضا باهنر که ریاست نشست علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به تذکر کوچک‌زاده با اشاره به بخشی از صحبت‌های وی درباره لزوم دریافت تاییدیه برای توزیع برگه و اسناد در میان نمایندگان اعلام کرد: این تذکر وارد است و نمایندگان برای توزیع برگه‌ها باید اذن هیات رئیسه را دریافت کنند که یا بر روی آن برگه درج شود و امکان دارد به صورت شفاهی صورت بگیرد که البته من در این لحظه دقیقا درجریان نیستم که این تاییدیه چگونه اخذ شده‌است٬ ولی از یکی از دبیران که مسئول این امر است، سوال خواهم کرد.

وی افزود: نکته دوم این است که موافقان و مخالفان این طرح از زاویه دید خود به موضوع می‌پردازند و هر کسی دلایل متفاوتی دارد، آقای منادی به این دلیل که می‌خواهند کنکورهای دانشگاه آزاد و سراسری همچون گذشته جداگانه برگزار شود صحبت‌هایی مطرح کردند که با توجه به اینکه این مسئله خواسته دانشگاه آزاد هم است به ظاهر طرفداری از مواضع این دانشگاه به نظر رسید.

باهنر ادامه داد: ما نمی‌توانیم به نماینده‌ای بگوییم دلایل موافقت یا مخالفت خود با یک طرح را آنچه ما می‌خواهیم قرار بده.

با وجود توضیحات باهنر در خصوص تذکر کوچک‌زاده جار و جنجال تا دقایقی پس از آن نیز ادامه یافت که بر این اساس هنگامی که علیرضا منادی‌سفیدان از جایگاه هیات‌رئیسه قصد داشت ادامه کار مجلس را پیگیری کند اعلام کرد: پاسخ آقای کوچک‌زاده را در جلسه یکشنبه خواهم داد.

عذرخواهی منادی سفیدان

در ادامه محمدرضا باهنر نسبت به نحوه برخورد علیرضا منادی‌سفیدان معترض شد و پس از قطع کردن میکروفن وی لحظاتی به بحث با او پرداخت و خواستار عذرخواهی از سوی وی شد.

در ادامه هنگامی که نوبت به قرائت اسامی ناطقان امروز مجلس رسیده بود منادی از باهنر درخواست کرد به وی اجازه قرائت اسامی را بدهد و بعد از اصرار منادی برای روشن گرفتن میکروفن باهنر گفت بهتر است امروز اسامی ناطقان را آقای دهقان بخواند و وقتی منادی مجددا پافشاری کرد باهنر ضمن مخالفت گفت با این حساب بهتر است امروز ناطقی نداشته باشیم و یا اول معذرت خواهی کنید و بعد اسامی ناطقان را بخوانید

این درحالی است که دقایقی بعد هنگامی که محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با حاضر شدن در کنار صندلی معاون پارلمانی دانشگاه آزاد مشغول صحبت با وی بود با عصبانیت به جر و بحث با وی پرداخت که منجر به جلب توجه دیگر نمایندگان و تجمع آن‌ها شد که در این میان بهروز نعمتی یکی دیگر از نمایندگان مجلس نیز در دفاع از معاون پارلمانی دانشگاه آزاد با زاهدی وارد گفتگو شد که منجر به درگیری لفظی میان این دو نماینده گردید.

در پایان حضور اتفاقی مجید انصاری معاون پارلمانی ریاست جمهوری در صحن مجلس منجر به پایان تجمع نمایندگان روبروی جایگاه هیات‌رئیسه شد.

در پایان این جدال لفظی که با پذیرش خواسته باهنر از سوی علیرضا منادی سفیدان همراه شد رئیس نشست علنی مجلس میکروفن منادی را باز کرد و این عضو هیئت رئیسه پس از عذرخواهی اسامی ناطقان را قرائت کرد

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس