تاریخ انتشار: ۲۷ فرو ۱۳۹۶

[ad_1] خبرآنلاین: کلیفتون جیمز بازیگر کهنه‌کار سینمای آمریکا شنبه ۲۶ فروردین از دنیا رفت. کلیفتون جیمز بیش از همه برای بازی در دو قسمت از سری فیلم‌های جیمز باند شناخته می‌شد. او سال ۱۹۷۳ در فیلم «زندگی کن و بگذار بمیرد» و سال ۱۹۷۴ در فیلم «مردی با طپانچه طلایی» روبه‌روی راجر مور بازی کرده […]

[ad_1]

خبرآنلاین: کلیفتون جیمز بازیگر کهنه‌کار سینمای آمریکا شنبه ۲۶ فروردین از دنیا رفت.

کلیفتون جیمز بیش از همه برای بازی در دو قسمت از سری فیلم‌های جیمز باند شناخته می‌شد. او سال ۱۹۷۳ در فیلم «زندگی کن و بگذار بمیرد» و سال ۱۹۷۴ در فیلم «مردی با طپانچه طلایی» روبه‌روی راجر مور بازی کرده بود.

درگذشت بازیگر کهنه‌کار در 96 سالگی

او سال ۱۹۲۰ به دنیا آمد و پنج سال در دوران جنگ جهانی دوم در ارتش خدمت کرد. او پس از جنگ به مدت شش دهه در عرصه بازیگری سینما، تئاتر و تلویزیون حضور داشت.

از مشهورترین آثار سینمایی که این بازیگر در آن‌ها حضور داشته است می‌توان به «سوپرمن ۲» به کارگردانی ریچارد لستر، «لوک خوش دست» به کارگردانی استوارت روزنبرگ، «آخرین ماموریت» به کارگردانی هال اشبی و «آتش غرور» به کارگردانی برایان دی‌پالما اشاره کرد.

این بازیگر بازی در عرصه تئاتر را با حضور در نمایش «زمان زندگی تو» آغاز کرد و پس از آن در نمایش‌های بسیاری از جمله نمایش برنده جایزه پولیتزر «راه خانه» روی صحنه رفت.

کلیفتون جیمز به مرگ طبیعی در نزدیکی خانه‌ دوران کودکی‌اش در ۹۶ سالگی چشم از جهان فروبست.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس