تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در آستانه هشتاد و سومین شهرآورد فوتبال پایتخت،حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی کوتاه به رفتار هواداران متعصب این دو تیم اشاره کرد و از آن به عنوان یک درس برای سیاستمداران ایرانی نام برد. به گزارش ایسکانیوز؛ در یادداشت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: امروز بازی دو تیم پایتخت است […]

[ad_1]

پرسپولیس

در آستانه هشتاد و سومین شهرآورد فوتبال پایتخت،حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی کوتاه به رفتار هواداران متعصب این دو تیم اشاره کرد و از آن به عنوان یک درس برای سیاستمداران ایرانی نام برد.

به گزارش ایسکانیوز؛ در یادداشت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: امروز بازی دو تیم پایتخت است که برای مردم ما یک خاطره دوست داشتنی نوستالژیک همراه با خود دارد. دوستی از من پرسید هوادار کدام تیم هستی؟ گفتم طرفدار تیم ملی . گفت این حرف محافظه کارانه است. گفتم هر کدام که بهتر بازی کنند. گفت این هم محافظه کارانه است. گفتم راستش هر دو تیم استقلال و پرسپولیس را دوست دارم. گفت اینطور نمیشود . گفتم ببین هر دو تیم و طرفدارانشان سالهاست با هم بازی می کنند و طرفدارانشان هم اخلاق جانبداری از تیمشان را جز در موارد معدود حفظ کرده اند و حداقلش این است که برای جامعه ما نه تنها در تهران بلکه در سراسر ایران یک نشاط اجتماعی درست کرده اند که بسیار زیباست . درست است که هر یک از تیم و منافع خودشان دفاع میکنند ولی این کار از هر دو طرف اخلاق مدارانه و دوست داشتنی است و خودشان را زیر مجموعه نظام ورزشی کشور میدانند و به آن پای بندند. کاش احزاب و گروههای چپ و راست ما هم همین اخلاق حرفه ای را به اندازه همین هواداران پرسپولیس و استقلال حفظ میکردند و اینقدر برای خراب کردن یکدیگر در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خط و نشان نمی کشیدند و متوجه می شدند که تیر و ترکش هایی که بر علیه هم از هر کرانه رها می کنند بر علیه نظام و کشور کارگر می شود و آب هم به اسیاب دشمن می ریزند. کاش سیاسیون ما به قدر هواداران تیم های ورزشی مدارا و فتوت اخلاقی را رعایت کنند.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس